film

Rimini

Film Ulricha Seidla vykresľuje postavu Richieho Brava. Matkina smrť ho privedie z adoptívneho domova v Taliansku späť do jeho tínedžerskej izby v Rakúsku, kde Charlton Heston stále napína bicepsy a Vinnetou je ešte vždy nažive.
Táto akcia sa konala v minulosti

Smrť matky privedie Richieho Brava z jeho adoptívneho domova v Taliansku späť do imaginárnej izby v rodnom Dolnom Rakúsku. S alkoholom v ruke a zamatovými melódiami Wurlitzera sa lúči v pivnici so svojím ""piccolo fratello"", zatiaľ čo jeho otec bezútešne hľadí z okna, opustený v domove dôchodcov. Bývalá popová hviezda Richie Bravo prežíva a zarába v Rimini aj mimo sezóny. Tvrdí, že je stále ""con molto amore"" - a to je len malá dávka sexuálnej vášne, ktorú potrebuje, aby sa mohol obliecť do korzetu a ""jacketto"", čo sa rýmuje s ""perfetto"", a potom s chuťou spievať zádumčivé nemecké piesne v strohých hotelových foyeroch pre organizované zájazdy postarších krajanov. Tento rakúsky gigolo oplývajúci zmyselným a značne zatuchnutým šarmom si razí cestu do myslí, tiel a peňaženiek postarších žien bez akýchkoľvek zábran a škrupulí.

Seidlov nový opus magnum je hlboko romantický až smutný. Hoci na povrchu pôsobí tento film špinavo a zvrátene, v hĺbke zachytáva životný pátos ako máloktorý iný. V Rimini sa naposledy objavuje na plátne Hans-Michael Rehberg (v úlohe otca) a Michael Thomas žiari ako jeho syn. Seidl je známy svojimi osobitými titulmi ako Import/Export, Safari a trilógia Raj.

MFF Berlinale | Hlavná súťaž | 2022

Réžia: Ulrich Seidl
Scenár: Veronika Franz, Ulrich Seidl
Strih: Monika Willi
Kamera: Wolfgang Thaler
Zvuk: Matz Müller
Hudba: Fritz Ostermayer, Herwig Zamernik
Hrajú: Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini, Georg Friedrich, Natalya Baranova

Pôvodný názov: Rimini
Anglický názov: Rimini
Rok: 2022
Krajina: Nemecko, Rakúsko, Francúzsko
Jazyk: DE, IT
Titulky: CZ
Stopáž: 116 min
Žáner: Dráma, Komédia
Prístupnosť: 18+

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

The Cotton Club

22.12.2022 - 12.1.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Stroon & DevKid - Meditations on Dichotomy

Premiéru novej skladby Meditations on Dichotomy. Je to kompozícia pre soprán v niekoľkých vrstvách, malý ensemble a elektroniku...Viac
Po 5.12.2022 / Dom kultúry Zrkadlový háj
odporúčame!
koncert

Hviezda (vianočný koncert)

Št 22.12.2022 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

KKR na Pink Whale: Rentip, Lyrik H & Luboš Ežo Ambrozai

Št 15.12.2022 / Pink Whale
odporúčame!