film

Queen Maud Land

Zem kráľovnej Maud, skalnatá časť Antarktídy, úchvatne krásna, ale aj chladná, nepriateľská a vzdialená oblasť sveta, ktorá je aj cez to alebo práve preto vyhľadávaným miestom pre extrémne expedície.

Táto akcia sa konala v minulosti


Skupina elitných horolezcov v zložení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff sa vydávajú zdolať monumentálne skalné veže vystupujúce z tejto nehostinnej zmrznutej pustiny. Lezenie za polárnym kruhom prináša mrazenie v kostiach, chlad, ale predovšetkým nové zážitky a výzvy aj pre skúsenú skupinu lezcov. Vo finále však tiež vedomie nezabudnuteľného času na konci sveta.

Queen Maud Land, USA, 2018, 28 min.
Réžia
: Cedar Wright a Taylor Keating

Film na Imdb.com

Cedar Wright a Taylor Keating sú dvaja filmári - dobrodruhovia z mestečka Boulder v Colorade. Vo svojich filmoch kombinujú humor, sebakritiku, príbehy natáčajú v skromnom duchu za pomoci nízkeho rozpočtu. Cedar je dlhoročný profesionálny lezec spoločnosti The North Face a spojil svoju vášeň k lezeniu so svojou láskou k rozprávaniu príbehov. Taylor je tiež lezec, ale je rýdzim amatérom. Spoločne tvoria Cedar Wright Productions, produkčnú spoločnosť oddanú vášnivým projektom a piatim hodinám práce týždenne.

Odporúčame

festival

Comics Salón 2020

18.9.2020 - 20.9.2020 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
film

V sieti

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania...Viac
Kino Mier Modra / Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!
kurz / workshop

Yoga a meditácia s Fredym Ayisim

4.6.2020 - 6.6.2020 / Park Andreja Hlinku
od vás odporúčame!
film

Malé ženy

Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Po tom, čo ich otec zahynul vo vojne,...Viac
Kino Mier Modra / Kino Lumière
odporúčame!