film

Queen Maud Land

Zem kráľovnej Maud, skalnatá časť Antarktídy, úchvatne krásna, ale aj chladná, nepriateľská a vzdialená oblasť sveta, ktorá je aj cez to alebo práve preto vyhľadávaným miestom pre extrémne expedície.

22.10.2019, Ut
Nervosa Restaurant
18:10


Skupina elitných horolezcov v zložení Alex Honnold, Conrad Anker, Jimmy Chin, Cedar Wrigt, Savannah Cummins a Anna Pfaff sa vydávajú zdolať monumentálne skalné veže vystupujúce z tejto nehostinnej zmrznutej pustiny. Lezenie za polárnym kruhom prináša mrazenie v kostiach, chlad, ale predovšetkým nové zážitky a výzvy aj pre skúsenú skupinu lezcov. Vo finále však tiež vedomie nezabudnuteľného času na konci sveta.

Queen Maud Land, USA, 2018, 28 min.
Réžia
: Cedar Wright a Taylor Keating

Film na Imdb.com

Cedar Wright a Taylor Keating sú dvaja filmári - dobrodruhovia z mestečka Boulder v Colorade. Vo svojich filmoch kombinujú humor, sebakritiku, príbehy natáčajú v skromnom duchu za pomoci nízkeho rozpočtu. Cedar je dlhoročný profesionálny lezec spoločnosti The North Face a spojil svoju vášeň k lezeniu so svojou láskou k rozprávaniu príbehov. Taylor je tiež lezec, ale je rýdzim amatérom. Spoločne tvoria Cedar Wright Productions, produkčnú spoločnosť oddanú vášnivým projektom a piatim hodinám práce týždenne.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Prechádzky starým Prešporkom: Ondrejský cintorín

Ut 26.11.2019 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
vážna hudba

Mozart festival / Requiem

Pi 25.10.2019 / Dóm sv. Martina
odporúčame!
koncert

O.B.D. + Robo Roth

So 19.10.2019 / Flame Culture & Music Venue
odporúčame!
film

Súmrak

Dej sa odohráva v Budapešti na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Irisz Leiter, ktorá prichádza do maďarského...Viac
So 9.11.2019 / Kino Lumière
odporúčame!