film

Posledná rodina

Zdzisław Beksiński bol jedným z najznámejších poľských maliarov. Jeho temné surrealistické maľby pôsobia znepokojivo. On sám nazýval svoje maľby fotografiami snov. O tom aký bol on a jeho rodina môžete niečo zistiť vďaka celovečernému hranému debutu Jana P. Matuszyńskeho. Film s názvom Posledná rodina je nakrútený podľa skutočnosti.  

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
03.08.2017, Št

Maliar Zdzisław Beksiński trávi svoje dni medzi štyrmi stenami varšavského bytu, obklopený len svojou rodinou. Navzdory socialistickej šedi okolia je jeho vnútorný svet plný surreálnych vízií, farieb, vášne a perverzných fantázií. Píše sa rok 1977 a život rodiny sa točí okolo syna, neurotického Tomka, ktorý sa práve odsťahoval do domu oproti. Neustály boj s vnútornými démonmi mu znemožňuje normálne žiť, ponára sa však do sveta hudby a filmu a navzdory svojmu hendikepu sa stáva priekopníkom západnej popkultúry v Poľsku.

Posledná rodina (Ostatnia rodzina), 2016, Poľsko, 123 min.
Réžia: Jan P. Matuszyński
Obsadenie: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra, Zofia Perczyńska, Danuta Nagórna, Alicja Karluk, Magdalena Boczarska, Agnieszka Michalska, Jarosław Gajewski, Paweł Paczesny

12+

Film na imdb.com

Odporúčame

koncert

Saténové Ruky + Prezident Lourajder + V.B.P.S.

So 4.3.2023 / Kulturák
odporúčame!
film

Tár

Ne 26.2.2023 / Kino Pezinok
odporúčame!
koncert

Pohoda_FM live s Danielom Kordíkom

Ut 31.1.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

4.2.2023 - 23.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!