film

Portrét kráľovnej

Príbeh najfotografovanejšej, najobľúbenejšej a najviac zmieňovanej ženy na planéte – britskej kráľovnej Alžbety II. – videný objektívmi najväčších svetových fotografov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Dokument „Portrét kráľovnej“ zachytáva sedemdesiat rokov života Alžbety II. prostredníctvom fotografických podôb najikonickejšej ženy našej epochy. Ľudia ju špehovali, oslavovali i kritizovali, súčasne ich fascinovala a chceli sa o nej dozvedieť nové informácie, lepšie ju poznať a pochopiť. Kráľovnin ikonografický obraz zostával jedinečný a stály, zatiaľ čo život okolo nej, kultúra, spoločnosti i politika sa menili rýchlosťou svetla.

Každý portrét Alžbety II. je čriepkom mozaiky zachytávajúcej len jednu z tisíc jej tvárí. Pokiaľ máme pocit, že sme kráľovnú poznali, je to i vďaka príťažlivosti jej fotografických portrétov. Tie si zachovávajú auru nadčasovosti a postupom času sa stali ikonickými po celom svete.

Režisérom filmu, ktorý vychádza z knihy Paoly Calvetti „Alžbeta II: Portrét kráľovnej“, je jeden z najvyhľadávanejších svetových fotografov Fabrizio Ferri.

Portrait of the Queen, Taliansko, 2022, 77 min, 12+, titulky
Réžia:
Fabrizio Ferri
Hrajú: Susan Sarandon, Isabella Rossellini

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
St 6.12.2023 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Účet

Ne 10.12.2023 / Štúdio L+S
odporúčame!
film

Nemé tajomstvá

Strhujúca vzťahová snímka s detektívnou zápletkou ukazuje, ako jediná sekunda môže zmeniť celý život.Viac
Kino Kultúrka Stupava / SĽUK
odporúčame!
koncert

NuJazzDayz: Hidden Orchestra (UK)

Št 30.11.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!