film

Portrét kráľovnej

Príbeh najfotografovanejšej, najobľúbenejšej a najviac zmieňovanej ženy na planéte – britskej kráľovnej Alžbety II. – videný objektívmi najväčších svetových fotografov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Dokument „Portrét kráľovnej“ zachytáva sedemdesiat rokov života Alžbety II. prostredníctvom fotografických podôb najikonickejšej ženy našej epochy. Ľudia ju špehovali, oslavovali i kritizovali, súčasne ich fascinovala a chceli sa o nej dozvedieť nové informácie, lepšie ju poznať a pochopiť. Kráľovnin ikonografický obraz zostával jedinečný a stály, zatiaľ čo život okolo nej, kultúra, spoločnosti i politika sa menili rýchlosťou svetla.

Každý portrét Alžbety II. je čriepkom mozaiky zachytávajúcej len jednu z tisíc jej tvárí. Pokiaľ máme pocit, že sme kráľovnú poznali, je to i vďaka príťažlivosti jej fotografických portrétov. Tie si zachovávajú auru nadčasovosti a postupom času sa stali ikonickými po celom svete.

Režisérom filmu, ktorý vychádza z knihy Paoly Calvetti „Alžbeta II: Portrét kráľovnej“, je jeden z najvyhľadávanejších svetových fotografov Fabrizio Ferri.

Portrait of the Queen, Taliansko, 2022, 77 min, 12+, titulky
Réžia:
Fabrizio Ferri
Hrajú: Susan Sarandon, Isabella Rossellini

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

Averze&Innenhof&Pakt: Katalyzátor stability

Ut 18.6.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
film

Spoločne 99

V britkej komédii Lukasa Moodyssona sa členovia štokholmskej komunity zo 70. rokov po dlhom čase opäť stretávajú, aby oživili...Viac
Ut 28.5.2024 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Tamikrest (Mali)

Púštny blues rock kultových Tamikrest na brehoch Dunaja v rámci koncertnej série Danube Music Day.Viac
So 1.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
film

To sa mi snáď len zdá

Nicolas Cage v úlohe nenápadného vysokoškolského profesora Paula. Ten sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po...Viac
Kino Mier Senec / Kino Lumière
odporúčame!