film

Páni sa zabávajú

Kritická karikatúra tzv. lepšej spoločnosti na prelome 19. a 20. storočia. Príbeh vidieckeho statkára a jeho boj s "priateľmi", ktorí sa ho snažia pripraviť o výhodné postavenie a peknú manželku.
Táto akcia sa konala v minulosti

Snaha prejsť druhému cez rozum, skompromitovať ho, vysánkovať od koryta a zasadnúť si k nemu sám, snaha obohatiť sa na cudzí účet alebo zo spoločného, pričom môže ísť o funkciu, majetok či ženu, to je spoločný hlavný motív postáv tejto komédie o ľudskej malosti. Filmová adaptácia rovnomennej poviedky Ladislava Nádaši-Jégého.

Pre Evu Polákovú ide o poslednú filmovú úlohu.

Kino Lumière film uvádza pri príležitosti 90. výročia narodenia herečky Evy Polákovej (25.5.1935 – 26.6.1973).

Páni sa zabávajú, Československo, 1971, 88 min.
Réžia: Ján Lacko
Hrajú: Karol Machata, Viliam Polónyi, Eva Poláková, Gizela Veclová, Ivan Krivosudský, Regina Rázlová

Film na csfd.cz

Odporúčame

divadlo

New York City Night Show

Bestseller Hello. My name is Anča Pagáčová naživo! The Big Apple v malom červenom kabarete - zážitok na zožratie! Hudobné a...Viac
Pi 27.2.2026 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

LOVE2DANCE

Tanečno-divadelná show LOVE2DANCE vás pozýva na fascinujúcu cestu do sveta štandardných a latinsko-amerických tancov. V tomto...Viac
Pi 5.6.2026 / STARS auditorium
odporúčame!
vážna hudba

Hudobná akadémia: Wolfgang Amadeus Mozart

Slovenská filharmónia
odporúčame!
film

Nenávisť

24 hodín v živote troch mladých mužov na francúzskom predmestí deň po násilnej vzbure.Viac
St 25.2.2026 / Edison Filmhub
odporúčame!