film

Noční jazdci

Dobrodružná dráma režiséra Martina Hollého o pašovaní koní na slovensko-poľskom pohraničí krátko po prvej svetovej vojne. Michal Dočolomanský v úlohe pašeráka koní a Radoslav Brzobohatý ako pražský colník sa tu stretli v takmer westernovej konfrontácii.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Oproti sebe stoja dvaja zásadoví, nekompromisní muži. Jeden má za sebou obyvateľov chudobnej dediny, druhý zákon. Konflikt čaká na vyvrcholenie v záverečnej prestrelke. Výstrely z pušiek nakoniec padnú, no nestane sa tak na divokom západe ale na slovensko-poľskom pohraničí.

Michal Dočolomanský v úlohe pašeráka koní a Radoslav Brzobohatý ako pražský colník sa v Hollého Nočných jazdcoch stretli v takmer westernovej konfrontácii, zasadenej do neistých a často dramatických rokov novozaloženej Československej republiky.

Noční jazdci (Noční jazdci), Československo, 1981, 87 min.
Réžia:
Martin Hollý ml.
Hrajú: Radoslav Brzobohatý, Michal Dočolomanský, Leopold Haverl, Jozef Adamovič, Karol Čálik, Ivan Palúch, Soňa Valentová, Ľubomír Paulovič, Hana Gregorová

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

koncert

Peter Nagy a Indigo 105

Koncert česko-slovenského turné na oslavu Petrovho životného jubilea a pôsobenia skupiny Indigo na hudobnej scéne...Viac
So 20.4.2024 / STARS auditorium
odporúčame!
film

Nemé tajomstvá

Strhujúca vzťahová snímka s detektívnou zápletkou ukazuje, ako jediná sekunda môže zmeniť celý život.Viac
Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Kultúrka Stupava / SĽUK
odporúčame!
iná akcia

Pohľad na vianočnú Bratislavu z historickej veže Starej radnice

24.11.2023 - 30.12.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!
divadlo

Účet

Ne 10.12.2023 / Štúdio L+S
odporúčame!