film

Noční jazdci

Dobrodružná dráma režiséra Martina Hollého o pašovaní koní na slovensko-poľskom pohraničí krátko po prvej svetovej vojne. Michal Dočolomanský v úlohe pašeráka koní a Radoslav Brzobohatý ako pražský colník sa tu stretli v takmer westernovej konfrontácii.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Oproti sebe stoja dvaja zásadoví, nekompromisní muži. Jeden má za sebou obyvateľov chudobnej dediny, druhý zákon. Konflikt čaká na vyvrcholenie v záverečnej prestrelke. Výstrely z pušiek nakoniec padnú, no nestane sa tak na divokom západe ale na slovensko-poľskom pohraničí.

Michal Dočolomanský v úlohe pašeráka koní a Radoslav Brzobohatý ako pražský colník sa v Hollého Nočných jazdcoch stretli v takmer westernovej konfrontácii, zasadenej do neistých a často dramatických rokov novozaloženej Československej republiky.

Noční jazdci (Noční jazdci), Československo, 1981, 87 min.
Réžia:
Martin Hollý ml.
Hrajú: Radoslav Brzobohatý, Michal Dočolomanský, Leopold Haverl, Jozef Adamovič, Karol Čálik, Ivan Palúch, Soňa Valentová, Ľubomír Paulovič, Hana Gregorová

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa uvádza špeciálne turné k albumu Trojka (2003), od ktorého vydania ubehne presne 20 rokov. Koncertný playlist bude...Viac
Pi 31.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Modus Vivendi - Katarína Máliková

St 15.2.2023 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
koncert

Mikrozvuk #31: Fabian Lanzmaier / Robin Hayward

Pi 24.2.2023 / LOM, Mlynarovičova 5
odporúčame!
vážna hudba

Metropolitný orchester Bratislava - Na bratislavskom bále

Ne 12.2.2023 / Dom kultúry Zrkadlový háj
odporúčame!