film

Na samotě u lesa

Prázdninová komédia opisuje príbeh pražskej rodiny, ktorá sa rozhodne kúpiť vidiecku chalupu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Rodina Lavičkových by chcela vlastniť chalupu na vidieku, najradšej blízko lesa. Zoznámi sa teda s dedom Komárkom, ktorý vlastní pravú, nefalšovanú chalupu v nádhernej prírode a je ochotný koncom roka sa aj vysťahovať. Zatiaľ s Lavičkovými uzavrie dohodu, že môžu k nemu chodiť na víkendy a žiť tam ako doma. Lavičkovci sa rýchlo udomácnia, cítia sa tu s deťmi výborne. Začiatok spokojnosti však vystrieda netrpezlivosť, pretože sa im nedarí s kúpou chalupy a vysťahovaním deda. 

Fenomén chalupárstva bol v sedemdesiatych rokoch spätý s únikom normalizovaných obyvateľov z verejnej sféry do súkromných „pelíšků“. Znamenitým spôsobom sa s ním vyrovnala tragikomédia autorskej dvojice Svěrák - Smoljak. Z konfrontácie ľudí z mesta a vidieckeho prostredia dokázali autori vyťažiť rad vďačných komediálnych situácií.

Kino Lumière film uvádza pri príležitosti výstavy „Zlatá éra československého filmového plagátu 1960 – 1989: Karel Vaca“.

Na samotě u lesa, Československo, 1976, 93 min, 12+
Réžia:
Jiří Menzel
Hrajú: Josef Kemr, Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Marie Hradilková, Martin Hradilek, Jan Tříska, Ladislav Smoljak, Naďa Urbánková, Zdeněk Blažek, Alois Liškutín 

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

Kým prídu Stouni...

3.1.2026 - 21.2.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
trh / gastro

Hlavný vianočný trh

Vianočná atmosféra zaplní ulice historického centra už na konci novembra. Najobľúbenejšia zimná slávnosť trvajúca 40 dní spojí...Viac
27.11.2025 - 6.1.2026 / Hlavné námestie, Primaciálne námestie, Františkánske námestie
odporúčame!
koncert

Sting (UK)

So 20.6.2026 / Zimný štadión Ondreja Nepelu (Tipos Aréna)
odporúčame!
film

Posledný Viking

Artkino Za zrkadlom / Kino Lúky / Kino Nostalgia
odporúčame!