film

Na konci s dychom

Legendárny nestarnúci debut klasika francúzskej novej vlny Jeana-Luca Godarda s Belmondom a Jean Sebergovou v hlavných úlohách. Pastiš filmových žánrov v originálnej filmovej koláži-dekonštrukcii.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Michel Poiccard je po vražde policajta na úteku. Stretáva mladučkú Patriciu, kolportérku novín na Champs-élysées. Slovami Jamesa Monaca, „filmom o filme noir“.

Godard sa filmom nakrúteným podľa synopsy Françoisa Truffauta vymedzil jednak voči zdrojovému materiálu (americká kinematografia „pokleslých žánrov“) a jednak voči aktuálnemu dianiu vo francúzskom filme. Jeho film priniesol viacero podstatných novôt, vrátane tzv. jump-cutov. 

Na konci s dychom (A Bout de souffle) Francúzsko, 1960, 87 min.
Réžia: Jean-Luc Godard
Hrajú: Jean-Paul Belmondo, Jean Seberg, Jean-Pierre Melville, Jean-Luc Godard, Richard Balducci, Jean-Louis Richard, Roger Hanin, Jean Douchet, Philippe de Broca, Daniel Boulanger,Claude Mansard, Henri-Jacques Huet, Louiguy

Film na imdb.com

 

Odporúčame

divadlo

Takmer pyšná princezná

Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál Michala Babiaka a Milana Malinovského. Voľne vychádza z českej...Viac
Dom kultúry Ružinov / Divadlo bez masky
odporúčame!
koncert

IAMX (GB)

Pi 27.3.2026 / Trnko, Šancová ulica 112
odporúčame!
divadlo

Tri sestry

5.3.2026 - 30.3.2026 / DPOH
odporúčame!
vážna hudba

Šostakovič - Mozart

7.5.2026 - 8.5.2026 / Slovenská filharmónia
odporúčame!