film

Mick Fleetwood & Friends

Legendárny bubeník Mick Fleetwood zhromaždil hviezdnu zostavu hudobníkov a pripravil výnimočný bluesrockový koncert na oslavu hudby zakladateľa skupiny Fleetwood Mac – gitaristu Petra Greena. Nestáva sa často, aby sa členovia kapiel Fleetwood Mac, The Who, Pink Floyd, Aerosmith, Oasis a Metallica stretli na jednom pódiu. Vlastne sa to stalo len raz.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Peter Green bol anglický bluesrockový spevák, skladateľ a gitarista, hral v niekoľkých kapelách. Keď zatúžil po vlastnej bluesovej skupine, v roku 1967 s bubeníkom Mickom Fleetwoodom a gitaristom Jeremym Spencerom založili kapelu Peter Green's Fleetwood Mac featuring Jeremy Spencer. „Ich repertoár pozostával hlavne z bluesových coververzií a originálov, ktoré väčšinou napísal Green. Jeho piesne ako Oh Well, The Green Manalishi, Black Magic Woman či inštrumentálka Albatross bodovali v rebríčkoch singlov a prevzali ich i ďalší hudobníci, napríklad Aerosmith, Status Quo, Black Crowes, Midge Ure, Tom Petty, Judas Priest či Gary Moore,“ hovorí Ulman. „V roku 1970 Peter Green z Fleetwood Mac odišiel, no ako zakladateľ kapely bol v roku 1998 uvedený do Rokenrolovej siene slávy.
 
Koncert nazvaný Mick Fleetwood and Friends Tribute to Peter Green sa uskutočnil 25. februára 2020 v londýnskom Palladiu. Zúčastnili sa ho také hviezdy ako Noel Gallagher, David Gilmour, Kirk Hammett, Steven Tyler, Pete Townshend, Billy Gibbons, Bill Wyman, ale aj bývalí členovia kapely Fleetwood Mac – Christine McVie a Jeremy Spencer. 

Mick Fleetwood, zakladateľ a v priebehu rokov jediný stály člen kapely Fleetwood Mac, zorganizoval koncert na počesť vizionárskeho gitaristu Petra Greena a so zámerom pripomenúť ich začiatky. Charakterizoval ho slovami, že „koncert je oslavou raných bluesových dní, keď sme všetci začínali. Je dôležité si uvedomiť, aký veľký dopad mali Peter a pôvodné zoskupenie Fleetwood Mac na svet hudby. Peter bol mojím najväčším mentorom a mám radosť, že môžem vzdať hold jeho neuveriteľnému talentu. Som poctený, že môžem zdieľať pódium s niektorými z mnohých umelcov, ktorých Peter v priebehu rokov inšpiroval a ktorí zdieľajú môj veľký rešpekt pred týmto pozoruhodným hudobníkom.“
 

Mick Fleetwood & Friends, r. Martyn Atkins (V. Británia, 2021, 147 min.)

Odporúčame

divadlo

Generácia Z- Fantomas

Ut 28.2.2023 / DPOH
odporúčame!
koncert

Peter Nagy

Ut 18.7.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
koncert

Sharpe 2023

Priestory bratislavskej Novej Cvernovky v apríli opäť ožijú hudobným festivalom a konferenciou. Sharpe prinesie prehliadku...Viac
20.4.2023 - 22.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
festival

Comics salón & Anime show 2023

24.3.2023 - 26.3.2023 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!