film

Mesto Bohov

Rozprávanie o dospievaní v tieni smrit pripomína formálnu brilanciu Quentina Tarantina či Martina Scorseseho.

Táto akcia sa konala v minulosti

Cidade de Deus je najstarší a najnebezpečnejší slum Ria de Janeira, najboľavejšie miesto metropoly karnevalov. Buscapé sa tu narodil, aby žil, miesto toho je však zavlečený do sveta, v ktorom sa jeho najlepší kamaráti namiesto s hračkami bavia s nabitými pištoľami.

Snaží sa zúfalo strániť desivého násilia, ktoré zachvacuje jeho priateľov a mení ich v mladistvých zločincov, zabíjajúcich sa navzájom kvôli obchodu s kokaínom, z nenávisti, i z púheho rozmaru. Pred Buscapéovými očami sa chudobná štvrť v priebehu troch dekád - od 60. do 80. rokov - premieňa na bojisko, na ktorom si ozborejené gangy s šokujúcou ľahostajnosťou riešia svoje účty za bieleho dňa. Buscapé vidí umierať nevinných aj tých, ktorých obdivoval a miloval.

Jedinú istotu vo svete každodenného krvavého násilia pre neho začne predstavovať fotoaparát, ktorým začína dokumentovať mestskú džungľu okolo seba. Začína chápať, že prežiť môže len útekom do normálneho sveta - za hranice štvrti, ktorú má rád ako svoj domov, ale ktorú nenávidí ako hrob nevinnosti, nádeje a lásky.

Mesto Bohov, Brazília / Francúzsko, 2002, 130 min.
Réžia
: Fernando Meirelles, Kátia Lund
Obsadenie: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino,  Matheus Nachtergaele a ďalší

Film na csfd.cz

Odporúčame

party

Moody Selections

Pi 3.2.2023 / Manifest Bohéma
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Ut 7.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Tizian - ríša farieb

So 11.2.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
23.2.2023 - 4.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!