film

Lietanie pre začiatočníkov

Čierna komédia o tom, ako sa vyrovnať so svojimi strachmi. Banda bojazlivých cestujúcich sa chystá zúčastniť špičkového terapeutického výcviku, ktorý im pomôže prekonať fóbiu z lietania.
odporúčame!
Dátum premiéry:
08.02.2024, Št
14.04.2024, Ne
17.04.2024, St

Poslednou výzvou kurzu je absolvovanie spiatočného letu na krátku vzdialenosť. Nesúrodá skupina – nekompetentný sprievodca, upätá developerka, rozhádaný párik influencerov, a úspešný spisovateľ, ktorý je v skutočnosti veteránom špeciálnych jednotiek, musí čeliť svojim najhorším strachom. Z krátkeho letu na Island sa stane nočná mora a pomyslenie na návrat neznesiteľnou predstavou. Do toho všetkého prichádza snehová búrka, a skupina sa musí ukryť v luxusnom wellness hoteli v ponurej mesačnej krajine Islandu. Atmosféra hustne a predstava ďalšieho letu už nie je ani zďaleka to najhoršie, čoho sa účastníci kurzu desia. Dokážu sa konečne zbaviť všetkého, čo ich ťaží, aby mohli konečne odletieť?

8.2. o 18:30 sa v rámci premietania a premiéry filmu v Kino Film Europe uskutoční diskusia s režisérom Hafsteinnom Gunnarom Sigurðssonom.

Hafsteinn Gunnar Sigurðsson (1978, Reykjavík) je islandský režisér a scenárista. K filmu sa dostal vďaka láske ku skateboardingu, keď začal na začiatku 90. rokov na Islande nakrúcať skatevideá. Po získaní bakalárskeho titulu v odbore literárnej komparatistiky na Islandskej univerzite odišiel do New Yorku na Kolumbijskú univerzitu, kde bol zaradený do prestížneho programu na SoA (School of the Arts). Jeho absolventský film z roku 2008 Skröltormar získal tri hlavné ceny na festivale Kolumbijskej univerzity a následne putoval na ďalšie svetové festivaly, kde získal ďalšie ocenenia. Debutoval celovečerným filmom Doprava doľava (2011). V súčasnosti vyučuje scenáristiku a réžiu na Islandskej filmovej univerzite v Reykjavíku.

Northern Comfort, Island / Veľká Británia / Nemecko, 2023, 93 min, titulky, 12+
Réžia:
Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Hrajú: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf, Sverrir Gudnason, Simon Manyonda, Rob Delaney

Film na ČSFD

Odporúčame

iná akcia

Poradenstvo pri rozvode

6.5.2024 - 10.6.2024 / Staromestská knižnica - pobočka Panenská
odporúčame!
film

Lietanie pre začiatočníkov

Čierna komédia o tom, ako sa vyrovnať so svojimi strachmi. Banda bojazlivých cestujúcich sa chystá zúčastniť špičkového...Viac
Kino Film Europe / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Labutie jazero

3.5.2024 - 9.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
festival

Dračie dni 2024

Bratislavský hrad / Smolenický zámok a okolie
odporúčame!