film

Jana z Arku

Rozsiahla kronika o živote a smrti Jany z Arku, Panny orleánskej, je jedným z najlepších diel režiséra Cecila B. DeMilla, ktoré filmovým fanúšikom ponúka fascinujúci pohľad na ranú tvorbu jedného z hollywoodskych velikánov.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Príbeh statočnej francúzskej mučeníčky je zarámovaný príbehom britského vojaka, ktorý počas svojho nasadenia v prvej svetovej vojne objaví v krajine zhrdzavený meč z 15. storočia. Čoskoro potom zaspí a zdá sa mu, že je vojakom v armáde Jany z Arku.

DeMille na svojom epose nešetril: do filmu obsadil 1 400 komparzistov, opatril ho kulisami v reálnej veľkosti, aranžoval veľkolepé bojové scény a nechal ručne kolorovať jeho kópie. Suma 300 000 dolárov sa síce podľa dnešných filmárskych merítok môže zdať smiešne malá, v roku 1916 však predstavovala hotové imanie. Boli to dobre vynaložené peniaze, Jana z Arku je výnimočný príklad epického filmu, ktorý dokonale obstál v skúške času.

Joan the Woman, USA, 1916, 138 min
Réžia:
Cecil B. DeMille
Hrajú: Geraldine Farrar, Raymond Hatton, Hobart Bosworth, Theodore Roberts, Wallace Reid, Charles Clary, Tully Marshall, Cleo Ridgely

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

Tajomné variácie

So 16.12.2023 / Divadlo vo Veži (Ateliér Maroša Kramára)
odporúčame!
film

Asteroid City

Nový film Wesa Andersona Asteroid City sa odohráva vo fiktívnom americkom púštnom meste v roku 1955. Asteroid City by bolo úplne...Viac
St 4.10.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
film

Veľký kaňon

Kino Kultúrka Stupava / Kino Nostalgia
odporúčame!
koncert

Special guest: Flamenco Night

22.10.2023 - 18.11.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!