film

Hodiny

Filmová adaptácia rovnomenného bestselleru Michaela Cunninghama, ktorý získal Pulitzerovu cenu, zobrazuje jeden deň a v ňom osudnú chvíľu v živote troch žien, z ktorých každá žije v inej dobe, ale napriek tomu sú ich osudy navzájom prekvapivo prepojené.

 

 

 

 

 

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Psychologická dráma troch hrdiniek odohrávajúca sa v troch časopriestoroch, ktoré spája román Virginie Woolfovej Pani DallowayováVirginia Woolfová ho píše, Laura Brownová číta a Clarissa Vaughanová žije. Všetky tri ženy spája snaha presvedčiť svoje okolie, že sú šťastné, v skutočnosti však bojujú so svojimi démonmi ako prázdnota, depresia, vzťah k ženám a vnútorná komplikovanosť. Každá z nich nakoniec cíti silnú potrebu uniknúť bez ohľadu na dôsledky.

Život a dielo Virginie Woolfovej, ktorá v roku 1923 píše v azyle svojho vidieckeho domu jedno zo svojich vrcholných, najintímnejších a vnútorne najkomplikovanejších diel, Pani Dallowayovú, ovplyvňuje príbeh dvoch ďalších žien z rozličných období. Tehotnú ženu v domácnosti, ktorá si v Los Angeles roku 1951 touto knihou presvetľuje depresiu každodenného stereotypu, a modernú pani Dallowayovú – Clarissu Vaughnovú, emancipovanú vydavateľku z New Yorku v roku 2001.

The Hours / réžia: Stephen Daldry / 2002 / USA, GB / 114 min.
Obsadenie: Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep a ďalší

KATEGÓRIE: L, G, hraný

ODPORÚČANÁ VEKOVÁ PRÍSTUPNOSŤ: 15+

JAZYKY: angličtina (orig.)

FAREBNOSŤ: farebný

Film na ČSFD

Odporúčame

koncert

Mňága a Žďorp: Best of tour

Št 30.3.2023 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Dorota Sadovská: Ňadro problému

6.2.2023 - 3.3.2023 / Art Books Coffee
odporúčame!
vážna hudba

Musorgskij, Čajkovskij, a Sibelius pod taktovkou Hosseina Pishkara

Št 2.2.2023 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
festival

Comics salón & Anime show 2023

24.3.2023 - 26.3.2023 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!