film

FFi kraťasy 2020: Rodina

Pásmo prináša šesť filmov s príbehmi LGBTI+ ľudí pred comingoutom v rodine alebo po ňom.

Táto akcia sa konala v minulosti

Filmy zobrazujú mladého českého transrodového chlapca (Prečo sa cítim ako chlapec?), rozhovor o vzťahu mamy a syna (Hľadanie spoločnej kompozície) či mladé dievča, ktoré si začína uvedomovať svoju inakosť (Denník princeznej).

Rodina (pásmo)

Roya | Home Girl

Poonam Brah · GB · 12 min · 2019

Po smrti matky sa musí zúfalá Roya konečne vysporiadať s nevypovedanými vecami, ktoré ju ťažia, a priznať si svoje skutočné túžby.

Prečo sa cítim ako chlapec? | Proč se cítím jako kluk?
Kateřina Turečková · CZ · 26 min · 2019

V dedinke na juhu Vysočiny sa režisérka stretáva so šestnásťročným Benom, aby priamo na mieste skúmala jeho novoobjavenú transidentitu. So svojimi skutočnými pocitmi sa utieka do online sveta a skutočne šťastný sa cíti napríklad vo chvíli, keď si pomocou kľúčovacej technológie predstavuje svoju možnú budúcnosť. Snímka sprostredkovane zachytáva, s akým (ne)pochopením a (ne)prijatím sa stretáva v škole, a jeho sústredený vhľad dotvárajú autorkou vedené rozhovory s mamou a sestrou, ktoré nedobrovoľne stelesňujú všetko, čo na sebe Ben nenávidí.

Po párty | Depois Daquela Festa
Caio Scot · BR · 15 min · 2019

Leovi sa nikdy ani nesnívalo, že uvidí svojho otca bozkávať sa na párty s iným mužom... lenže sa to stalo a teraz sa musí s pomocou svojej najlepšej priateľky Carol pokúsiť otcovi povedať, že o jeho tajomstve vie.

Meno pre syna | El nombre del hijo
Martina Matzkin · AR · 14 min · 2020

13-ročný transchlapec Lucho zvyčajne so svojím otcom veľa času netrávi. Keď sa však s ním aj s mladšou sestrou vyberie na dovolenku, nečakané zblíženie vystaví ich vzťah zaťažkávajúcej skúške.

Hľadanie spoločnej kompozície
Peter Podolský · SK · 13 min · 2020

Autorský dokumentárny film Hľadanie spoločnej kompozície je intímnou sondou do vzťahu matky a syna, kde na pozadí rozhovorov pozorujeme pomalé zbližovanie sa a hľadanie stretu dvoch odlišných svetov.

Denník princeznej
Barbara Vojtašáková · SK · 14 min · 2020

Krátky dokument Denník princeznej je osobnou výpoveďou o neistote prestupujúcej rodinnú atmosféru, všednosť, láskavosť, ročné obdobia.

Dĺžka: 94 min

Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 11. február 2021

Krajina pôvodu:

Česká republika
Veľká Británia
Slovensko
Argentína
Brazília

Odporúčame

divadlo

Túlavé divadlo: Kabaret humoru – Štvrtá tretina

Pi 20.8.2021 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
koncert

Fink (UK)

Anglický hudobník Fink príde na budúci rok (2022) do Bratislavy predstaviť pripravovanú kolekciu IIUII (It Isn’t Until It Is)...Viac
Št 12.5.2022 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Divadelná Nitra 2021

1.10.2021 - 6.10.2021 / Nitra
odporúčame!
divadlo

Horror Show

31.7.2021 - 13.8.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!