film

Fantastická žena

Dráma o transgender speváčke, krorá si odniesla Strieborného medveďa z Berlinale 2017.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
16.11.2017, Št

Marina je mladá transrodová servírka a ašpirujúca speváčka. Orlando je jej o dvadsať rokov starší milenec, s ktorým plánujú spoločnú budúcnosť. Keď však Orlando náhle zomrie, Marina je nútená čeliť psychickému a fyzickému nátlaku Orlandovej rodiny, sociálnemu vylúčeniu i osobnému ponižovaniu. Napriek prekážkam a nepriaznivým okolnostiam pokračuje v boji za svoje práva, snaží sa slobodne a dôstojne žiť a pritom ukázať okoliu, kým naozaj je: zložitou, silnou, čestnou – fantastickou ženou. Najnovšia snímka režiséra Sebastiána Lelia je originálnym nadžánrovým pokusom vzdorovať spoločenským stereotypom emancipačným príbehom, ktorý berie rovnakým dielom z tvorby Alfreda Hitchcocka i Pedra Almodóvara. Autorov senzuálny i pichľavý komentár ku krutosti diskriminácie, ktorá mieri často na tých najzraniteľnejších, stojí na súhre naturalistických a ľahko magických polôh a predovšetkým na vynikajúcom hudobnom výkone herečky Daniely Vega.

Fantastická žena (Una mujer fantástica), USA / Španielsko / Nemecko / Čile, 2016, 100 min. 
Réžia:
Sebastián Lelio
Hrajú: Daniela Vega, Aline Küppenheim, Amparo Noguera, Francisco Reyes

Ocenenia: Cena ekumenickej poroty, Cena za najlepší scenár, Cena Teddy a nominácia na Zlatého medveďa Berlinále 2016, nominant Čile na Oscara v kategórii "najlepší zahraničný film"

Odporúča sa od 15 rokov.

Film na Imdb.com

Odporúčame

film

Úplní cudzinci

Každý z nás má tri životy: verejný, súkromný a tajný. Voľakedy boli naše tajné životy ukryté v archívoch našej mysle, dnes v...Viac
St 22.1.2020 / FK Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Elity - kriminálny príbeh s politickým pozadím

So 8.2.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Červenokamenská túrička

So 18.1.2020 / Hrad Červený kameň SNM
odporúčame!
party

Kubánska noc

So 25.1.2020 / Dunaj˜
odporúčame!