film
festival
cestovanie

Expedičná kamera Modra 2022

Filmový festival pre všetkých cestovateľov, dobrodruhov, športovcov a milovníkov prírody.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Expedičná kamera je filmový festival, ktorý k vám už od roku 2009 prináša najlepšie cestovateľské a dobrodružné filmy z medzinárodnej i domácej produkcie. Premietanie môžete navštíviť na dvojstovke miest v Česku aj na Slovensku v kinosálach, kultúrnych domoch, kluboch aj kaviarňach.

Objavujme…Poznávajme…Žime! Kam až môžeme na lodi doplávať? Kam až môžeme vyliezť? Kde sú naše hranice? Premýšľajme o tom na Expedičnej kamere 2022 v Modre.

Blok I

1000 Miles 2021 - juh proti severu

ČR | 55min | OV | R: Aleš Nenička

Dokument z 11. ročníka závodu 1000miles Adventure, ktorý sa išiel kvôli pandémii Covid-19 iba v Česku a tak sa tento ročník stal unikátnym v mnohých ohľadoch. Hodinový pohľad plný radostí i strasti účastníkov i usporiadateľov! Vo filme uvidíte prejavy ohromnej eufórie, pocity radosti a nedeliteľného šťastia, pokory k súperom i prírode. Na druhej strane ale aj krv, pot, slzy a sklamanie. Z väčšiny pretekárov sa s pribúdajúcimi kilometrami a ubúdajúcimi fyzickými i psychickými silami postupne stávajú ľudia, pre ktorých je viac ako víťazstvo, ich túžba dosiahnuť vlastný cieľ a prekonať sám seba. A predovšetkým zažiť veľké dobrodružstvo!

Kripl trip

ČR | 17min | OV | R: Martin Vrbický

Dvaja českí hendikepovaní bikeri si plnia svoj sen. Vydávajú sa do Britskej Kolumbie v Kanade, aby tu navštívili najväčší bikepark na svete. Návšteva im umožní zajazdiť si na vyhlásených trailoch a spoznať, ako sa líši prístup k hendikepovaným športovcom v Českej republike a v Kanade.

Boys 1970

ČR | 52min | OV | R: Tomáš Galásek

Posledný májový deň roku 1970 sa kvôli zemetraseniu odtrhla značná časť severnej časti šesťtisícovky Huascarán Norte a v podobe lavíny ľadu a kamenia pochovala v základnom tábore všetkých členov českej Expedície Peru 1970. V roku 2019 Marek Holeček a Radoslav Groh vytýčili novú líniu na susednej Huandoy Norte a pomenovali ju Boys 1970 na počesť kolegov, ktorí tu pred pol storočím zahynuli.

Dĺžka: 124 min

Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 1. február 2022

Krajina pôvodu: Česká republika

Blok II

Kwanza topiaci sa diamand Angoly

Nový Zéland | 30min | ČT | R: Mike Dawson

Dvojnásobný olympionik Dawson, Juhoafričan Dewet Michau a britský vodák Jake Holland cestujú hlboko do srdca vojnou zničeného juhoafrického národa, bojujú s nemilosrdným počasím a kilometrami nezmapovaného terénu, aby sa stali jednými z prvých kajakárov, ktorý zažijú nebezpečné pereje riek Keve a Kwanza.

Nájdem odvahu

SR | 37min | OR | R: Viliam Bendik

Lenka Vacvalová hľadá odvahu zabehnúť najdlhšiu turistickú trasu na Slovensku - 770 km z Dukly do Devína s prevýšením v 31 km. Zakladá TÍM ODVAHY na pomoc deťom s rakovinou a v máji 2019 vyráža z Dukelského priesmyku na dlhú cestu na Devín. Na Ceste hrdinov SNP však nájde oveľa viac odvážnejšie ženy ako je ona sama. Nakoniec zažije uprostred nádherných slovenských hôr to najcennejšie - ľudskú dobrotu.

Salto je kráľ

SR | 63min | OV | R: Pavol Barabáš

Zatvorte oči a predstavte si najväčšie vodopády sveta. A do toho si predstavte, že ich zlaňujete. Je to možné? Áno! Partia kamarátov ktorých spoločnou výzvou je objaviť, dosiahnuť a splynúť s nespútanými vertikálnymi živlami sa o to pokúša. Cesta k nim predstavuje často výpravy do neznáma, kde ani tá najdôslednejšia príprava negarantuje vytúžený cieľ. Jedinou ich istotou je sila priateľstva, maximálna dôvera a pocit spolupatričnosti. Bude to však stačiť na prechod najvyšších vodopádov sveta?

Dĺžka: 130 min

Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 1. február 2022

Krajina pôvodu: Slovensko, Nový Zéland

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Kino MIER Modra, OZ Cestou necestou. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

výstava

Jan Meisner - Šátrání v paměti

Vytvoril cez štyristo knižných obálok, ilustroval takmer tridsať knižiek, najmä pre deti, a potom aj omaľovánky, leporelá, súbory...Viac
14.2.2024 - 25.4.2024 / TOTO! je galéria
odporúčame!
divadlo

Nová dráma 2024

Jubilejný 20. ročník divadelného festivalu Nová dráma sa bude niesť v znamení filantropie v umení. Ide o súťažnú prehliadku...Viac
13.5.2024 - 18.5.2024 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Marko Blažo - Celý človek

Monografická výstava Marka Blaža (1972 – 2021) je pokusom vložiť košaté, až holisticky komplexné dielo tohto výnimočného umelca...Viac
16.2.2024 - 19.5.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
od vás odporúčame!
film

Premietanie seriálu Architekti + diskusia s Inicitatívou nájomníkov a nájomníčok (INN)

Stále viac a viac ľudí si nemôže dovoliť vlastný byt. Nájomné bývanie je tak stále častejšou voľbou pre mnohých z nás. Bývanie v...Viac
Po 25.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!