film

Desať dní, ktoré otriasli svetom + B-Complex

Klasický sovietsky nemý film v spojení s drumandbassovou hudbou? Len jediný raz a len na Febiofeste! Projekcia filmu Sergeja M. Ejzenštejna doplnená o špeciálny hudobný set od B-Complex, najvychytenejšej slovenskej drumandbassovej dídžejky a producentky. Vrcholné Ejzenštejnove dielo. Námetom filmu sú udalosti spred a okolo októbrovej revolúcie z roku 1917.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Aj vďaka silnému ideologickému postoju je film viac než len rekonštrukciou udalostí. Jeho ambíciou totiž nie je len pôsobiť na emócie, ale aj na rozum – a v tomto zmysle prekonáva skoršie režisérove dielo – Krížnik Potemkin.

Vrcholné Ejzenštejnove dielo predstavuje do dnešných dní syntézu dvoch (zdanlivo) nezmieriteľných protikladov: teórie a praxe a ukazuje, že veľký tvorca môže byť aj veľkým teoretikom a naopak.

Desať dní, ktoré otriasli svetom (Oktyabr), Sovietsky svaz, 1928, 95 min.
Réžia:
Sergej Michajlovič Ejzenštejn
Hrajú: Vladimir Popov, Vasili Nikandrov, Lajašenko

Film na imdb.com

Odporúčame

festival

Sensorium 2019

7.6.2019 - 9.6.2019 / Bratislava
odporúčame!
film

Oni a Silvio

Silvio Berlusconi - známy miliardár, mediálny magnát, dlhoročný predseda talianskej vlády, známy svojim excentrickým spôsobom...Viac
Kino Mier Modra / Kino Lumière / FK Nostalgia / Kino Film Europe
odporúčame!
divadlo

Cirkus Scapin

Komédia o tom, že oklamať a zmanipulovať sa dá všetko, ale vždy niekto na to doplatí.Viac
Po 20.5.2019 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!
divadlo

M.H.L.

Dokumentárna monodráma inšpirovaná životom a dielom režisérky Magdy Husákovej-Lokvencovej. Táto inscenácia získala cenu Objav...Viac
Ut 16.4.2019 / Štúdio 12
odporúčame!