film

Červená korytnačka

Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom korytnačkami, kraby a vtákmi, je zároveň univerzálnym príbehom všetkých zásadných okamihov v živote človeka. O sebapoznaní, láske, rodičovstve aj striedaní generácií rozpráva oscarový režisér Michaël Dudok de Wit bez slov, len s pomocou remeselne dokonalej animácie.

Táto akcia sa konala v minulosti

Celovečerný animovaný film úplne bez slov je prvým počinom kultového štúdia Ghibli v spolupráci s nejaponský produkciou. Holandského režiséra Michaela Dudok de Witta si vyhliadol priamo Hayao Miyazaki podľa jeho krátkeho filmu.

Magický príbeh o kolobehu ľudského života, zrozumiteľný naprieč generáciami i kontinentmi, získal na MFF Cannes Zvláštnu cenu v sekcii Un Certain Regard a je prvým počinom kultového japonského štúdia Ghibli s európskou koprodukciou.

Červená korytnačka (La Tortue Rouge), Francúzsko / Japonsko, 2016, 80 min.
Réžia:
Michaël Dudok de Wit

Pre všetky vekové kategórie

Film na imdb.com

 

 

 

Odporúčame

divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
10.12.2021 - 28.1.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

1.1.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Las Vegas Varieté

Zábavný, zvrhlý, zvodný revuálny zážitok! Dekadencia, humor, očarujúce cirkusové, tanečné a spevácke čísla, burlesque a Vy -...Viac
Pi 31.12.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Vianočný koncert

15.12.2021 - 21.12.2021 / Slovenská filharmónia
odporúčame!