divadlo
festival

Zejdeme sa na hambálku 2021

Po prestávke sa opäť „zejdeme“ na divadelnom festivale v Malackách. Od stredy 22. septembra do soboty 25. septembra sa môžete tešiť na príval divadelného umenia a dobrej zábavy. A nebude chýbať ani obľúbený divadelný jarmok na nádvorí malackého kaštieľa.

Táto akcia sa konala v minulosti

13. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku otvorí domáci súbor Divadlo na hambálku so svojou prvotinou Ženský zákon v záhoráčtine. Túto obľúbenú komédiu v úprave bratov Moravčíkovcov hrávajú malackí ochotníci už devätnásty rok.

Na festivale sa predstaví aj ďalšia stálica – vo štvrtok príde do Malaciek Túlavé divadlo s titulom Štvrtá tretina. Diváci sa môžu tešiť na kabaretné predstavenie komediálneho dua Jakub Nvota a Kamil Žiška, ktorí sa budú venovať pre divadlo trošku netypickej téme – športu.

Piatkový program bude patriť ďalším profesionálnym hercom, respektíve herečkám, z Divadla DIVA Bratislava. Andrea Karnasová, Bibiana Ondrejková a Andrea Zimányi-Profantová predvedú úspešnú hru chorvátskeho autora Mira Gavrana: Všetko o ženách. Toto predstavenie je sondou do ženskej duše – nahliadne do ženských životov od škôlky až po dôchodok.

Čerešničkou celého programu festivalu bude obľúbený Hambáljarmok, ktorý sa bude konať od 14:00 do 22:00 na nádvorí malackého kaštieľa.

Divadelný jarmok sa tentokrát spojí s ďalším obľúbeným podujatím – Bábkové žihadlenie. Sobota tak prinesie zábavu pre malých aj veľkých. Pre deti budú pripravené tri predstavenia od súborov z Prahy: Anima Candida Praha: Kde prespávajú rozprávky, Bilbo Compagnie Praha: Maringotka a Basta-fidli Praha: Princezná z obrázku. Nebudú chýbať ani choduliari, žongléri, tvorivé dielne, detské hry či hambálkovská ftipná kaša. Dospelých divákov zabaví zázračný divadelný hambálkomat a možno príde aj Elvis Presley.

Vstup na sobotňajší program je voľný.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 13. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku sa budú dať kúpiť osobne v pokladni kina alebo elektronicky cez stránku mckmalacky.sk.

Keďže sa zatiaľ nevie, aké opatrenia budú platiť v Malackách v čase festivalu, predpredaj sa začína až 17. septembra. Kto si chce vstupenky zabezpečiť v predstihu, môže napísať mail na mck@mckmalacky.sk.

Podujatie sa koná podľa platných epidemiologických opatrení.


 

Odporúčame

výstava

Martin Benka

1.1.2021 - 30.9.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
divadlo

Iago

30.10.2021 - 24.11.2021 / Nová scéna
odporúčame!
film

Quo vadis, Aida?

Kino Pezinok / Kino Mier Modra / Kino Nostalgia / Kino Film Europe / SĽUK / Cinemax Bory Mall / Kino Mlados...
odporúčame!
výstava

Aldo Rossi – Kresby a Projekty

Výstava “Aldo Rossi – Kresby a projekty” patrí medzi najvýznamnejšie podujatia 14. ročníka talianskeho festivalu na Slovensku...Viac
25.6.2021 - 5.12.2021 / Slovenské národné múzeum (SNM)
odporúčame!