festival
iná akcia

Sharpe 2019

Hudobný festival a konferencia Sharpe prinesie nádielku aktuálnej hudby rôznych žánrov spolu s hudobným vzdelávaním do priestorov bratislavskej Novej Cvernovky už o necelé dva mesiace, 26. a 27. apríla. Line up je doplnený o ďalších 11 mien!

odporúčame!
26.04.2019, Pi - 28.04.2019, Ne

Ešte v decembri minulého roka zverejnil SHARPE prvé mená hudobného programu, vrátane Ventolina, producenta FVLCRVMa, Catastrofy či Sisy Fehér & Vladka Mikláša. V druhej vlne SHARPE aktuálne dopĺňa line-up o ďalších 11 hudobných projektov. Zo slovenských interpretov sú to Katarzia & Pjoni, nvmeri, Luvver, Möbius, Our Stories a Ondrej Zajac, ktorí spolu tvoria všestrannú zmes od avantgardného experimentalu cez ťaživý doom-sludge a minimalizmus až po snový elektropop. Zo zahraničných mien sa predstaví Giungla, ktorá organizátorov SHARPE očarila na nemeckom festivale Reeperbahn svojím vystúpením evokujúcim svetové producentky St. Vincent či Grimes. Priestor ďalej dostane horúci objav českej scény Market, osviežujúci švédsky indie pop Melby a temný noise rock The Sweet Release of Death z Rotterdamu.

Za špeciálnu pozornosť stoja poľskí psychedeleckí rockeri Trupa Trupa, ktorí pred niekoľkými dňami ohlásili spoluprácu s ikonickým americkým vydavateľstvom Sub Pop. „To, že sa kapele z nášho regiónu podarilo dostať pod krídla legendárneho vydavateľstva zo Seattlu, je obrovský úspech. Už viac ako 30 rokov Sub Pop objavuje fantastickú hudbu pre fanúšikov z celého sveta - od prvých singlov Nirvany a Soundgarden až po súčasných Fleet Foxes alebo Father John Misty. Je celkom  príjemné vidieť SHARPE festival v oficiálnej tlačovej správe tohto superlabelu,” opisuje jeden z organizátorov festivalu Alexander Čerevka.

S novými menami organizátori zverejňujú tiež prvé informácie o konferenčnej časti programu, ktorá prinesie vzdelávanie a prepojenie hudobnej komunity v podobe diskusií, prednášok a workshopov. Formou intenzívneho manažérskeho workshopu v menšej skupine sa o svoje viac ako 50-ročné skúsenosti podelí objaviteľ a hudobný manažér kapely Pink Floyd, Angličan Peter Jenner. Konferencia bude hostiť tiež užitočnú prednášku americkej právničky Sarah Chanderia o dôležitosti, ochrane a využití autorských práv pre rozvoj kariéry hudobníkov. Téma tzv. publishingu znie síce na prvý pohľad nudne, ale je jednou z oblastí, ktoré hudobníkom ešte stále môžu prinášať reálne príjmy bez ohľadu na krajinu, z ktorej pochádzajú.

Zásadnou novinkou druhého ročníka festivalu a konferencie SHARPE je rozšírenie hudobného programu počas prvého festivalového dňa. Už v piatok 26.4. sa návštevníci môžu tešiť na koncerty na piatich pódiách v priestoroch Novej Cvernovky (v prvom ročníku festivalu bol piatok “iba” otváracím dňom s jedným pódiom). „Nejde nám o žiadne megalomanské rozširovanie festivalu - skôr o zrovnocenenie dvoch koncertných večerov. Lepšie sa nám tak bude pracovať s celkovou kapacitou festivalu a pre ľudí to znamená viac dobrej hudby,”  dopĺňa spoluzakladateľ Michal Berezňák.

Prvé hudobné mená:
BARDO by Sisa & Vladko 
Catastrofy 
Darkness Positive
FVLCRVM live
Giungla /IT
JAAA (PL)
Katarzia&Pjoni
Luvver
Market /CZ
Melby /SE
Möbius
nvmeri
Ondrej Zajac
Our Stories
Ventolin (CZ)
Tents (AT)
The Sweet Release of Death /NL
Trupa Trupa /PL

Oficiálna stránka

-----------

Vstupenky:
- prvých 100ks festivalových permanentiek (platných na 2 dni koncertov) za 15€
- po naplnení počtu 100ks stúpne cena festivalovej permanentky na 19€, na mieste potom za 25€
- Pro Pass (vstup na celý festival aj konferenciu) je za cenu 29€

Aftermovie 2018

Sharpe 2019

Odporúčame

trh / gastro

Náš trh v Schaubmarovom mlyne

So 6.4.2019 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
film

Toni Erdmann

Winfried sa rozhodne venovať všetku pozornosť svojej odcudzenej dcére Ines, ktorá robí kariéru v nadnárodnej firme a nemá na nič...Viac
So 13.4.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Jarné BJD: Alfa Mist

Nový britský jazz je na raketovom vzostupe. Na jazzákoch už boli pionieri novej vlny Portico Quartet a GoGo Penguin, na jarné...Viac
Po 15.4.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

Elias Nardi Quartet / ITA: Cesta do vzdialených krajín. Hudba Stredomoria

Elias Nardi Quartet prostredníctvom svojej hudby rozpráva príbeh zázračného stretnutia štyroch hudobníkov, ich duší a nástrojov...Viac
Ut 2.4.2019 / Kostol sv. Štefana - Kapucíni
od vás odporúčame!