koncert
festival
letný festival
iná akcia

Sharpe 2021

Priestory bratislavskej Novej Cvernovky prvý septembrový víkend ožijú hudobným festivalom a konferenciou. Sharpe prinesie prehliadku kvalitnej a progresívnej súčasnej hudobnej tvorby zo Slovenska aj zahraničia v spojení s konferenciou pre hudobných profesionálov.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Cieľom festivalu Sharpe je priniesť návštevníkovi možnosť objaviť nové a perspektívne, ale aj obľúbené hudobné mená z rôznych krajín sveta naprieč hudobnými žánrami. Napriek pretrvávajúcej epidemiologickej situácii si dali organizátori aj tento rok za cieľ zhmotniť tieto snahy do festivalovej podoby a priniesť návštevníkom autentický a plnohodnotný zážitok, na aký sú zvyknutí z predošlých ročníkov.

„Festival momentálne pripravujeme v plnej kapacite, s približne 40 interpretmi z 23 európskych krajín. Budeme plne rešpektovať všetky protipandemické a hygienické opatrenia, prípadne vymýšľať aj vlastné vylepšenia, keďže bezpečnosť návštevníkov, vystupujúcich a celého nášho organizačného tímu je pre nás prvoradá”, približuje kreatívny riaditeľ festivalu Michal Berezňák.

V rámci Sharpe Vás na konferencii čakajú zaujímavé debaty

Timeline festivalu:

Ohlásené mená festivalového programu doplnili a uzavreli svieži, najmä domáci umelci. Návštevníci sa môžu tešiť na experimentálny bubenícky projekt Fokular, elektropop v podaní dua Waterbased, na svojráznych elektronických pankáčov Berlin Manson či na NOXORI - rapový počin speváčky Bianky Mackovej z Blanch a trapového producenta Ducha, ktorý sa predstaví aj samostatne. Vystúpi tiež víťazka projektu Czeching 2020, speváčka so srbsko-litovskými koreňmi žijúca v Česku, Tea Sofia. SHARPE však prinesie živej hudby omnoho viac, počas dvoch dní sa v Novej Cvernovke uskutoční viac ako 40 koncertov na šiestich pódiách. 

Sharpe festival ani tento rok nevynechá svoju kľúčovú súčasť - hudobnú konferenciu, ktorá ho robí nielen festivalom, ale tiež medzinárodnou platformou prepájajúcou hudobníkov a hudobných profesionálov z rôznych krajín. „Z konferenčnej časti by som vypichla panel o zelených riešeniach v hudobnom priemysle, kde sa budeme rozprávať, ako sa postaviť environmentálnym výzvam pri organizácii festivalov či v oblasti touringu, ako robiť podujatia udržateľne a aké sú najnovšie inovácie a nápady v oblasti ekológie v hudobnom sektore", dodáva Táňa Lehocká.

K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v predpredaji za 25€

Pro pass zabezpečujúci vstup na festival a účasť na konferencii je za 39€. 

Lineup:

Bulp (SK) / HRTL (CZ) / Queer Jane (SK) / C'est Karma (LUX) / Edúv syn (SK)  / Pódium (SP) /  Javva (PL)  / Isobutane (SK) / Blanch (SK) / sinks (CZ) / Stroon (SK) / Kytaro (HU) / Dead Janitor (SK) / Homes (SK) / Warm Graves (DE) / Unstrung Harp (SK) / Zbigniew Chojnacki solo (PL) / Raptor Koch (SK) / Baits (AT) / God and Eve (SK) / Bazalt (NO) / Wine Fault (SK) / shishi (LT) / Peter Aristone (SK) / Margo (CZ) / Warrego Valles (SI) / stx a.k.a. Boris Vitazek (SK) / White Place (SK) / Red gaze (AT) / Blasser Kyren (AT) / Black Maracas (SP) / Komplizen der Spielregeln (DE) / Fläsh DJs (SK) / Giorgio Vocoder (SK)

Viac informácií a zoznam prepotvrdených umelcov je možné nájsť na webe festivalu

---

Youtube playlist / Spotify playlist / Sharpe | Rooftop session Shallov

---

Odporúčame

výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
koncert

The Underground Youth (GER/UK): Berlin Manson

Ak situácia umožní, tak v piatok 29. októbra privítame v bratislavskom klube Kulturák berlínskych The Underground Youth. Post-...Viac
Pi 29.10.2021 / Kulturák
odporúčame!
výstava

Poklady Židovského múzea v Prešove III

2.7.2021 - 10.10.2021 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
party

Indietronica

Pi 1.10.2021 / Dunaj˜
odporúčame!