festival
iná akcia

Pomalo

Dajme šancu udržateľnosti. Ukážme spolu rešpekt k prírode, poctivej práci, humánnemu a etickému prístupu. Dnes, viac než inokedy, si uvedomujeme dôležitosť zodpovednosti za naše kroky, ako jednotlivcov, aj ako spoločnosti. Ukážme sebe aj okoliu, že spolu to dokážeme.

Táto akcia sa konala v minulosti

Festival udržateľnosti rastie a prichádza jeho už dvojdňové pokračovanie. Nájdete tu a spoznáte lokálnych propagátorov slow fashion, zero waste, etickej módy, udržateľného dizajnu, fair trade, eko, bio aj vegan. Zoznámte sa s výrobcami, dizajnérmi a značkami, ktoré spĺňajú kritéria pomalého životného štýlu a rozšírte si obzory s organizáciami, ktoré sa venujú rozvoju týchto činností.

Festivalové dni vám spríjemní oddychová zóna s neodolateľne pohodlnými tuli vakmi, detský kútik či chutné vegetariánske a vegánske občerstvenie. Súčasťou podujatia bude obľúbený Swap (vzájomná výmena oblečenia).
Návštevníkov čakajú zaujímavé prednášky odborníkov z rôznych oblastí a diskusie s osobnosťami udržateľného životného štýlu, ale aj všakovaké workshopy, na ktorých sa budú napríklad vyrábať rôzne ekologické výrobky.
Spolu so značkou Curaprox budete recyklovať staré kefky a s mobilným operátorom Orange staré mobilné telefóny a batérie. Chuťové poháriky sa vybláznia aj pred tržnicou, kde bude prebiehať Street Food Park.

Kedy:
Štv: 14:00 – 20:00 hod.
Pia: 14:00 – 20:00 hod.
Vstupenky v predpredaji:  4€ na oba dni
Vstup na mieste: 3€ na jeden den / 5€ na oba dni
Deti do 12 rokov majú vstup na podujatie zadarmo.

Podujatie na Facebooku

Program:
Prednášky
Štvrtok 17. 10. 2019

14:30 – 15:30 Vplyv množstvového zberu na Slovensku | Stará tržnica
15:35 – 16:35 Revolúcia opraviteľnosti | Stará tržnica
16:40 – 17:40 Noizz Think About: Materiály budúcnosti
17:45 – 18:45 Klimatická kríza: Keď nie my, tak kto? Keď nie teraz, tak kedy?
18:50 – 19:50 Ako žit udržatelne

Piatok 18. 10. 2019
14:00 – 14:30
Zmena je na nás ~ dokument | Stará tržnica
14:30 – 15:30 Ako neplytvať jedlom alebo keď sa z potravín stáva odpad
15:35 – 16:35 Slow Beauty | Stará tržnica
16:40 – 17:40 Teplo v meste: bude sa dať v mestách vydržať? | Stará tržnica
17:45 – 18:45 Diskusia o klíme
18:50 – 19:50 Ako na zero-waste biznis | Stará tržnica

Workshopy
Počas dňa si budete môcť vyskúšať rôzne nápady, ako zlepšiť svoj vzťah k životnému prostrediu a ako si ozeleniť domov.
Zoznámite sa s konceptom upcyklácie na workshope s Babgbet, kde si prerobíte starú košeľu na nový módny kúsok (Upcykluj si košeľu ~ workshop | Stará tržnica), a tiež na workshope, na ktorom si premením tetrapak na kvetináč (Vyrob si kvetináč z tetrapaku ~ workshop | Stará tržnica).
Deti si budú môcť užiť farebný workshop Prestieranie na želanie s Korkii (Prestieranie na želanie ~ workshop | Stará tržnica).
Kto chce mať ekologickú domácnosť, môže si s Nebalené vyrobiť tablety do umývačky (Vyrob si tablety do umývačky ~ workshop | Stará tržnica) alebo špongiu na riad s rikiki.
Čaká vás aj voňavý workshop výroby balzamu na pery (Vyrob si balzam na pery ~ workshop | Stará tržnica) či olejových kociek s Muskom a tiež užitočný workshop HufflePuffle, na ktorom sa naučíme šiť vrecúška na potraviny (Vyrob si vrecúško na nákup ovocia a zeleniny | Stará tržnica).
Slow Food Pressburg pozýva na zážitkový workshop degustácie piatimi zmyslami.
A na workshope Opravovačka sa naučíte, ako si svojpomocne opraviť telefón.

Zoznam vystavovateľov si môžete pozrieť tu.

Odporúčame

divadlo

Horror Show

Výpravná hororová show, ktorá vás zavedie do podzemného sveta Bratislavy. Tam, kde plesajú upíri. Nebojte sa prísť plnokrvne...Viac
Pi 21.2.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet

Legenda európskeho jazzu, trubkár a skladateľ Erik Truffaz, označovaný aj za ,,Milesa Davisa acid jazzu‘‘, sa predstaví 15.3.2020...Viac
Ne 15.3.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

Gitarissima

Neprekonateľný a medzinárodne uznávaný súbor existuje v rôznych obsadeniach už od roku 2001. Ak bol nápad predstaviť hudbu...Viac
St 29.1.2020 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava
odporúčame!
koncert

Maceo Parker & live band

Št 2.4.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!