festival

Minifestival Uhol pohľadu 2019

Minifestival Uhol pohľadu 2019.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program:
16. 9., 19.00

Nemusíš s láskou, stačí s citom - filmový dokument
Česká republika, 2015, 52 min, vhodný od 15 rokov
Réžia: Lenka Vochocová, Kateřina Bubeníčková

Sledujeme príbehy štyroch hlavných hrdinov, dvoch žien a dvoch mužov. Partnerstvo, sexualita, ale tiež otázka rodičovstva sú ústrednou témou ich diskusií. Či je napríklad lepšie prísť o panictvo v štyridsiatke s prostitútkou, alebo si počkať na pravú lásku. Aké je porodiť zdravé dieťa, a nesmieť sa oň starať. Alebo ako sa môže žena vyrovnať s tým, že jej v mladosti podviazali vaječníky.

18. 9., 19.30
WHO AM I?, Divadlo Aldente (Brno).

Kričiaci, strachujúci, uponáhľaný svet je nezrozumiteľný – akoby ani nehovoril našou rečou. Who are you? Wo bist du? Tak poďte! Vezmem vás za ruku, zatvorte oči a snívajte, pretože teraz ste tu, vo svete, kde sa môže... byť tým, kým chcem. Réžia: Jitka Vrbková. Hrajú herci s Dawnovým syndrómom i bez neho.

20. 9., 19.00
Kukátkom
TICHO a spol. a Stopy snov, inscenácia spoza dverí, za ktoré ste sa nikdy nepozreli. 

Uhol pohľadu
výstava fotografií divadelnej práce v špecifickej skupine ľudí s mentálnym znevýhodnením, trvanie 5. 9. - 4. 10., otvorená pondelok - piatok 9.00 - 19.00.

Odporúčame

divadlo

Kontrabas

Hra, s ktorou Martin Huba na javisku Štúdia L+S strávil dvadsaťštyri rokov života. Po desaťročnej pauze sa vracia silnejší ako...Viac
Pi 20.3.2026 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Balet & SĽUK - Tancom k sebe

8.6.2026 - 9.6.2026 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
koncert

Benefícia pre Ukrajinu

Pi 3.4.2026 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Tri prasiatka

Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný chytľavých pesničiek je tu opäť.Viac
11.3.2026 - 29.3.2026 / DPOH
KIDSTOWN odporúčame!