festival

Livin' blues 2023

Jubilejný 30. ročník najstaršieho slovenského bluesového festivalu sa z Dostihovej dráhy prekladá do príjemne klimatizovaného priestoru DK Zrkadlový háj. Festival ponúka prierez toho najlepšieho zo slovenského blues a blues-rocku, roztancujú vás nové kapely aj starí bardi, uvidíte stretnutia po rokoch na pódiu aj pred ním. Vstup je voľný!
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program:
 

The Blues Newborns - Mladá bluesová skupina hrajúca v zostave Mario Kotiers, Martin Madro, Ilia Vaseko a Adam Horváth.

Turtev Brothers - Skupina nestora slovenskej bluesovej scény Juraje Turteva a jeho dvoch synovcov se zameriava na ranné formy blues.

René Lacko and DownTown
Okrem Hendrixa sú vzormi Reného Lacka Steve Ray Vaughan, B.B. King, Eric Clapton a iní bluesoví a bluesrockoví velikáni. Nezostal však iba v tieni svojich gitarových hrdinov, ale pustil sa aj na vlastnú hudobnú cestu. Svoje umenie prezentuje na koncertoch v kluboch a festivaloch doma aj v zahraničí, kde vystupuje so svojou bluesrockovou kapelou DownTown.

Víťazný traktor - Reunion jednej z najvýraznejšich a najvplyvnejších slovenských bluesových skupín, pod vedením legendy Jána Liteckého-Švedu.

Sonny and his Wild Cows (HU) - Maďarská rocková skupina z Budapešti. Od roku 2002 sa venujú štýlom rockabilly a rhytm and blues.

Odporúčame

výstava

Inge Morath - Pocta k 100.narodeninám (AT)

4.11.2023 - 30.12.2023 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava
odporúčame!
koncert

Modré hory akustik

Modré hory mali na Pohode 2019 premiéru s kapelou a teraz prichádzajú predstaviť svoj nový program. Príďte si vypočuť čudneslávne...Viac
Št 21.12.2023 / Pink Whale
odporúčame!
film

Emília

Mysleli ste, že o nej viete všetko... Významná slovenská filmová, televízna a divadelná herečka Emília Vášáryová pohľadom...Viac
Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Lumière / Kino Nostalgia / Slovenské národné divadlo - Č...
odporúčame!
výstava

Nechajte ma byť takou, aká som - Životný príbeh Anny Frankovej

Slávnostné otvorenie kultúrno-komunitného centra Staré Lýceum a putovnej výstavy o príbehu Anny Frankovej. Príďte sa s nami...Viac
St 6.12.2023 / Staré Lýceum, Konventná 15
odporúčame!