festival
cestovanie

Festival Cestou necestou

Cestovateľský festival Cestou necestou s viac ako 50 inšpirujúcimi prezentáciami a diskusiami po 15. krát v Bratislave. Program v 3 sálach, z ktorého si každý vyberie.

Táto akcia sa konala v minulosti

Vyvrcholenie jarnej šnúry festivalu Cestou necestou bude už tradične v bratislavskom DK Ružinov od 20. – 22. 3. 2020 s programom až v troch sálach. Čaká vás niekoľko noviniek, ktoré vám pomôžu zorientovať sa vo svete.

Americká „Triple Crown“ – všetky 3 treky pod jednou strechou (PCT, CDT a AT trail).
Z ríše adrenalínu predstavíme lyžovanie na Antarktíde, či výstup na ôsmu najvyššiu horu sveta – Manaslu. Zažijete alpské traily trocha inak – v sedle MTB bikeu. 
Prekvapí vás kráľovstvo veľrýb – Tonga, či skvosty Indočíny – Vietnam a Kambodža, alebo netradičné cestovanie na tradičnom Bali. Nemôže chýbať zamrznutý Island, neuveriteľné scenérie Azorských ostrovov a predstavíme aj Top 10 v Namíbii.

Aké to je, keď sú deti v prevahe na Novom Zélande, či materská dovolenka na bicykli zo Slovenska do Santiaga za 100 dní. Na dvojkolesových tátošoch ešte zostanete a to na tripe z Mexika do Kanady.
Z kategórie „punk“ sa môžeš tešiť na ikonu Kysúc – Miša Tlelku a štyri -stany z jeho siedmich návštev postsovietskych republík.
Travel stand-up, cestovanie so psom v Ázii v podaní Slávka Krále z Česka, ale aj Jaro Staník so stopárskym tripom okolo sveta.

Prednáška, ktorá rúca dogmy a zmení ti život – Amin Nakhle a 40000 km naprieč americkým kontinentom bez koruny na transport alebo ubytovanie, len nákladnými vlakmi, stopovaním lodí cez Karibik, no hlavne pešo počas 8 mesiacov a bez stanu.
Španielčina, sex a salsa v podobe havanského denníka, tri podoby Peru, no predstavíme ti aj Mexiko city – metropolu s obrovským srdcom.
Po stopách českých potomkov v Kolumbii až po cestovanie za kakaom. Mili ti vyrozpráva príbeh, ako zdolala nástrahy Strednej Ameriky, no odskočíme aj na Martinik – rajský ostrov v Karibiku.

Spolu zdoláme Pyreneje od východu na západ či na prerobenej dodávke cestu zo Slovenska do Samarkandu a späť. Predstavíme aj svetový unikát – Tibet z betónu alias čínsky Yunnan. 
Pre ekologicky naladených jednotlivcov budú prichystané kaukazské pralesy nadivoko, kde sa len tak hocikto nedostane, no aj miznúci svet európskych pralesov, a čaká ťa aj bonbónik z Černobyľu. 

V rámci sprievodného programu uvidíte koncert Radovana Hanka a jeho únik z komfortnej zóny. Zaujímavým spestrením budú kreslené cesty – so skicárom po Nórsku či cestovateľská kuchárka – ako efektívne a lacno cestovať. 

Novinkou bude program v tretej sále, ktorý bude venovaný len diskusiám s prezentujúcimi na témy – život a práca na výletných lodiach, Latinská Amerika, Stredná Ázia, cestovanie sólo, nízkorozpočtové cestovanie, stopovanie od A po Z, islamské krajiny, cestovanie s deťmi, blogeri či žena cestujúca sama.

Program:


Vstupné:
- 3-dňový lístok: 26 € v predpredaji, 28 € na mieste
- piatok: 8 € predpredaj / 10 € na mieste / 8 € na mieste po 19:30
- sobota alebo nedeľa: 12 € predpredaj / 14 € na mieste / 12 € na mieste po 15:00 / 6 € na mieste po 18:00
- sobota + nedeľa: 22 € v predpredaji / 24 € na mieste
Deti do 12 rokov v sprievode rodičov zdarma.
Deti od 13 do 18 rokov a ľudia starší ako 70 rokov: 50% zľava na mieste na všetky druhy vstupeniek
ZŤP: 50% zľava na mieste na všetky druhy vstupeniek

Predpredaj sa končí 2 hodiny pred začiatkom premietania daného dňa. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste. 

Odporúčame

koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Andreas Varady Trio feat Danny Grissett

Andreas Varady, ktorý už ako dieťa vzbudil pozornosť veľkého Quincy Jones-a, zahrá so svojou skupinou so vzácnym hudobným hosťom...Viac
Ut 22.9.2020 / design factory
odporúčame!
film

Krajina medu

Keď do Krajiny medu vtrhne rodina kočovníkov a poruší jej základné pravidlo, posledná chovateľka divokých včiel v Európe musí...Viac
Ut 29.9.2020 / Kino Pezinok
odporúčame!
party

Tanečný dom - otvorenie tanečnej sezóny

Otvárací Tanečný dom XIX. tanečnej sezóny bude v záhrade Umelky. Dragúni prinášajú sólové a virtuózne tance z Gemera, Zemplína a...Viac
St 23.9.2020 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!