festival
trh / gastro

Dni zelá 2023

Dni Zelá v Stupave patrí medzi najväčšie festivaly na Záhorí. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení, kultúrnych pamiatok a v neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít.

Táto akcia sa konala v minulosti

Každoročnou súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava ovocia a zeleniny s názvom Úroda.
Obľúbené sprievodné podujatie pre návštevníkov je aj varenie kapustnice „My varíme ze zelá“.

Kultúrny program je zameraný na všetky vekové skupiny, ponúka množstvo súťaží, atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov. Bohatý trojdňový program končí v nedeľu slávnostným ohňostrojom.

Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava pripravilo pre Vás parádny kultúrny program, zostavený pre každú vekovú generáciu.

Z hudobných formácií sa môžete tešiť napríklad na Samo Tomeček & Milujem Slovensko BandArzénMajselfaFragileStarmaniu OriginálDominiku MirgovúTomáša Bezdedu s kapelouKochanskiHudbu Ministerstva vnútra SR a podujatie svojim vystúpením ukončia v nedeľu o 20:00 Kandráčovci, po ich vystúpení si budete môcť vychutnať tradičný ohňostroj.

Pestrý program je pripravený aj pre najmenších. Okrem kolotočov, ktoré budú postavené pozdĺž Mlynskej ulice v hlavnej zóne podujatia, v Kaštieľskom parku bude situovaná detská zóna, kde budú nafukovacie atrakcie, lukostreľba, tvorivé dielne a rôzne krásne divadielka a vystúpenia pre deti.

O folklórny program sa postarajú miestny ženský spevácky zbor NevädzaDFS Stupavjánek, ale aj DFS Klnka z Dúbravky. Milovníkov dychovky poteší Záhorienka, ak ste fanúšik gospelovej hudby vychutnať si môžete koncert skupiny Lamačské chvály v kostole sv. Štefana v nedeľu popoludní.

Počas Dni zelá bude program prebiehať aj v Ekocentre Stupava. Sobota bude venovaná Jablkovému hodovaniu a v nedeľu nás čaká napríklad varenie vegánskej kapustnice, ale aj fermentovanie a ochutnávka kvasených produktov.

Nebude chýbať výstava úrody v Sedliackom dvoresúťaž vo varení kapustniceza kultúrnym domom, rozmanitá gastronómia, remeselná zóna, či poľnohospodárska zóna, ale aj tradičná zóna v Máste. Pozrieť si tu môžete ukážky rezania a šliapania kapusty, ale aj expozíciu historických fotografií v Obecnom dome a samozrejme si tu budete môcť zakúpiť „Stupavské zelé“ lokálnych pestovateľov kapusty z Mástu. V sobotu 7. októbra máte tiež jedinečnú možnosť navštíviť súkromného múzeum miestneho zberateľa pána Antona Stankovského – „Mástsky sedlácký dvúr“, ktoré sa na nachádza na Hviezdoslavovej ulici 39.

Keďže festival navštevuje veľké množstvo cezpoľných návštevníkov, chceme všetkých obyvateľov mesta poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť pri dopravných obmedzeniach a zhustenej doprave počas prebiehajúceho podujatia.

Odporúčame

koncert

Sigrid Horn (AT)

Vyrastala v dolnorakúskom regióne Mostviertel, dospievala vo Viedni. Pesničkárka a skladateľka Sigrid Horn spieva v dialekte,...Viac
St 26.6.2024 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava
odporúčame!
divadlo

Teatro Colorato: Bejby Bajbl Band

Ne 23.6.2024 / Sad Janka Kráľa
od vás odporúčame!
výstava

Čierne diery v MMB: Dlaždice Bratislavy a umenie nápodoby

Výstava vychádza z textu pre knihu o obkladoch a dlažbách, ktorú vydalo OZ Čierne diery v roku 2023. Na výstave v MMB budú...Viac
31.5.2024 - 13.10.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!
festival

Pohoda 2024

Pohoda sa bude konať druhý júlový víkend. Najlepší slovenský festival opäť ponúka výnimočne kvalitnú hudobnú dramaturgiu, nebudú...Viac
11.7.2024 - 13.7.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!