divadlo

Znovuzjednotenie Kóreí

Šesť hercov, päťdesiatdva postáv, dvadsať scén o osudových stretnutiach, ešte osudovejších rozchodoch, klamstvách, neverách i smútku. Každý z krátkych výstupov je prakticky minidrámou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Koľko variácií vzťahov dokáže vymyslieť život a koľko talentovaný dramatik? Inscenácia tejto hry získala v roku 2013 vo Francúzsku cenu Palmarès du théâtre (ktorá nahradila niekdajšie Molières) za najlepšiu produkciu uvedenú dotovaným divadlom. Severná a Južná Kórea nie sú v tomto prípade podkladom pre žiadny politický thriller, iba symbolom jedného výbušne neriešiteľného problému. Ak by sa v aréne vytvorenej medzi diváckymi tribúnami odohrával len súboj pohlaví, mohli by sme rátať víťazstvá či prehry, tu však ide o boj proti samote a smrti, ktorý sa dá len prehrať. Humor tejto hry je trochu bergmanovský, mrożkovský, mihne sa aj štýl Sexu v meste. Fyzicky náročné výkony mladého tímu, dynamická réžia i inovatívna scénografia sú základom inscenácie, za ktorú jej režisérka získala cenu divadelnej kritiky DOSKY 2018. 

Hosť: Štátne divadlo Košice

Réžia: Júlia Rázusová
Obsadenie: Alena Ďuránová, Tatiana Poláková, Veronika Husovská, Peter Čižmár, Andrej Palko, Braňo Mosný a. h. 

Program festivalu

-------

Miesto: štúdio SND
Vstup: 15€

 

Odporúčame

koncert

SFYA - Simply For Your Attention

Duo rakúskych súčasných akusticko-dreampopových pesničkárov. Jednoduché, snivé a miernou elektronikou podfarbené pesničky s...Viac
Št 30.5.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
festival

DAAD | Dni architektúry a dizajnu 2019

27.5.2019 - 2.6.2019 / Bratislava
odporúčame!
party

SIGNAll_FM Sound w. Makoto (JP)

Pi 31.5.2019 / Nu Spirit Bar
odporúčame!
trh / gastro

Africké trhy

Ne 23.6.2019 / design factory
odporúčame!