divadlo

Znovuzjednotenie Kóreí

Šesť hercov, päťdesiatdva postáv, dvadsať scén o osudových stretnutiach, ešte osudovejších rozchodoch, klamstvách, neverách i smútku. Každý z krátkych výstupov je prakticky minidrámou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Koľko variácií vzťahov dokáže vymyslieť život a koľko talentovaný dramatik? Inscenácia tejto hry získala v roku 2013 vo Francúzsku cenu Palmarès du théâtre (ktorá nahradila niekdajšie Molières) za najlepšiu produkciu uvedenú dotovaným divadlom. Severná a Južná Kórea nie sú v tomto prípade podkladom pre žiadny politický thriller, iba symbolom jedného výbušne neriešiteľného problému. Ak by sa v aréne vytvorenej medzi diváckymi tribúnami odohrával len súboj pohlaví, mohli by sme rátať víťazstvá či prehry, tu však ide o boj proti samote a smrti, ktorý sa dá len prehrať. Humor tejto hry je trochu bergmanovský, mrożkovský, mihne sa aj štýl Sexu v meste. Fyzicky náročné výkony mladého tímu, dynamická réžia i inovatívna scénografia sú základom inscenácie, za ktorú jej režisérka získala cenu divadelnej kritiky DOSKY 2018. 

Hosť: Štátne divadlo Košice

Réžia: Júlia Rázusová
Obsadenie: Alena Ďuránová, Tatiana Poláková, Veronika Husovská, Peter Čižmár, Andrej Palko, Braňo Mosný a. h. 

Program festivalu

-------

Miesto: štúdio SND
Vstup: 15€

 

Odporúčame

koncert

Davová psychóza

Davová psychóza zahajuje letnú sezónu. V rámci letných koncertov predstaví aj niekoľko nových songov, tak sa nechajte prekvapiť.Viac
Koncerty na garážach, Pod prístavným mostom / Prístavná 9 / Randal Club
odporúčame!
festival

Zvuk for Modra 2019

2.8.2019 - 4.8.2019 / Modra
odporúčame!
party

Drumatique Session

So 14.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Špacírka: Pistoriho palác

Ne 29.9.2019 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!