divadlo

Znovuzjednotenie Kóreí

Šesť hercov, päťdesiatdva postáv, dvadsať scén o osudových stretnutiach, ešte osudovejších rozchodoch, klamstvách, neverách i smútku. Každý z krátkych výstupov je prakticky minidrámou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Koľko variácií vzťahov dokáže vymyslieť život a koľko talentovaný dramatik? Inscenácia tejto hry získala v roku 2013 vo Francúzsku cenu Palmarès du théâtre (ktorá nahradila niekdajšie Molières) za najlepšiu produkciu uvedenú dotovaným divadlom. Severná a Južná Kórea nie sú v tomto prípade podkladom pre žiadny politický thriller, iba symbolom jedného výbušne neriešiteľného problému. Ak by sa v aréne vytvorenej medzi diváckymi tribúnami odohrával len súboj pohlaví, mohli by sme rátať víťazstvá či prehry, tu však ide o boj proti samote a smrti, ktorý sa dá len prehrať. Humor tejto hry je trochu bergmanovský, mrożkovský, mihne sa aj štýl Sexu v meste. Fyzicky náročné výkony mladého tímu, dynamická réžia i inovatívna scénografia sú základom inscenácie, za ktorú jej režisérka získala cenu divadelnej kritiky DOSKY 2018. 

Hosť: Štátne divadlo Košice

Réžia: Júlia Rázusová
Obsadenie: Alena Ďuránová, Tatiana Poláková, Veronika Husovská, Peter Čižmár, Andrej Palko, Braňo Mosný a. h. 

Program festivalu

-------

Miesto: štúdio SND
Vstup: 15€

 

Odporúčame

výstava

Do divočiny

Výstava v Schaubmarovom mlyne chce predstaviť rôzne spôsoby, akými ľudia, špecificky umelkyne a umelci, uvažujú o prírode. Budú...Viac
12.5.2019 - 31.5.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
film

Radioaktive

Kino Mier Modra / Kino Lumière / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
letný festival

Uprising festival 2020

28.8.2020 - 29.8.2020 / Zlaté piesky
odporúčame!
trh / gastro

SAShE v Tržnici

16.9.2020 - 18.9.2020 / Stará tržnica
odporúčame!