divadlo

Yotam Peled & Free Radicals: Where the Boys Are

Festival Bratislava v pohybe ponúkne predstavenie pre teenagerov. Prepojí súčasný tanec s bojovými technikami.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V utorok 25. júna 2024 o19.00 h sa v  Telocvični v bratislavskej Novej Cvernovke predstaví nemecký súbor Free Radicals s inscenáciou Where the Boys Are. Choreografia izraelského tvorcu Yotama Peleda hravou formou prepája  tanec s bojovými umeniami. Predstavenie je určené publiku mladých vo veku od 13 rokov.

Pri príležitosti končiaceho sa školského roka sa rozhodli organizátori medzinárodného festivalu Bratislava v pohybe odmeniť študentov, ale aj ich rodičov či učiteľov predstavením v netradičnom priestore školskej telocvične. Choreograf Yotam Peled so svojím súborom Free Radicals uvedú tanečnú inscenáciu Where the Boys Are, v ktorej dvaja tanečníci  využívajú pohybový slovník rôznych bojových techník a postupne premieňajú arénu fyzického konfliktu na miesto, kde vzniká priestor pre citlivý a vnímavý kontakt. Zároveň divákom odhalia rôzne pohľady na vzťahy medzi mladými ľuďmi.

„Jedným z našich dlhodobých cieľov je osloviť aj mladú generáciu, ktorá má možno rešpekt pred súčasným tancom. Sme presvedčení, že práve predstavenie Yotama Peleda a Free Radicals osloví mladých, pretože je intenzívne, využíva rôzne fyzicky náročné techniky a tematicky sa zameriava na nadčasovú tému podoby vzťahu medzi dvomi ľuďmi,“ približuje predstavenie umelecká riaditeľka festivalu Miroslava Kovářová.

Okrem Bratislavy súbor zavíta aj do Trnavy, kde sa predstavenie uskutoční 26. 6. o 11:30 v Mestskej športovej hale Trnava, a to v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v rámci ich nového projektu pre mladého diváka Teen Theatre Fest.

V predstavení, ktoré má 40 minút, zaznie aj text v angličtine. V závere je pripravená aj diskusia s tanečníkmi. 

Predstavenie je súčasťou festivalu Bratislava v pohybe. Hlavný program 28. ročníka sa uskutoční od 4. – 28. októbra 2024 a zameria sa na prezentáciu súčasného tanečného umenia zo Španielska.

Vstupné: predpredaj 7€

Odporúčame

koncert

Kosheen & Sian Evans (UK)

Pi 15.11.2024 / Majestic music club
odporúčame!
kurz / workshop

Kurz fotografie 16+

Augustový cyklus fotografických workshopov pre mladých a dospelých ľudí priblíži historické fotografické techniky. Leitmotívom...Viac
8.8.2024 - 22.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Komentovaná prehliadka: V oku búrky. Umenie secesie na Ukrajine

Št 22.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Pamäť

Sylvia je sociálna pracovníčka a vedie na prvý pohľad nevzrušivý život s niekoľkými pevnými bodmi: dcéra, práca, stretnutia...Viac
Ne 21.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!