koncert
divadlo
vážna hudba

Viva Musica! Peter Mazalán: Zimná cesta

Peter Mazalán (barytón, koncept, réžia), Peter Pažický (klavír), Jana Oľhová a Annamária Janeková (herecká akcia), Fero Király (sound art), Ján Ptačin (light design) v záhrade domu Albrechtovcov na Kapitulskej ulici.

odporúčame!
11.08.2020, Ut
Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
20:00

Schubert vytvoril z Müllerovej poézie dramatický monológ existenciálnej beznádeje a rezignácie osamelého vandrovníka. Predstavuje tiež vieru v slobodu a v ľudskú individualitu.

Operný spevák, scénograf, architekt, režisér a konceptuálny umelec. Peter Mazalán je nevšedne všestranne orientovaný umelec, ktorý má na svojom konte niekoľko medzinárodných úspechov a spoluprác.

V súčasnosti sa venuje najmä autorským intermediálnym projektom prepájajúcim klasickú piesňovú a koncertnú literatúru so súčasnými divadelnými, performatívnymi a výtvarnými technikami. Zimná cesta (Winterreise) je jeho najnovším autorským projektom, ktorý vychádza z piesňového cyklu Franza Schuberta, inšpirovaného básňami Wilhelma Müllera, a rovnomennej prózy rakúskej spisovateľky Elfriede Jelinekovej, a je zároveň príspevkom k diskusii o téme autizmu.

Predstavenie bude v záhrade domu Albrechtovcov na Kapitulskej ulici.

Vstupné: 20€

Pozrite si program festivalu Viva Musica!

 

Odporúčame

koncert

Viva Musica! Juraj Bartoš - Classics & Jazz

Št 27.8.2020 / Stará radnica
odporúčame!
divadlo

Odvrátená strana mesiaca (divadlo GUnaGU)

Inscenácia hry Viliama Klimáčka s hosťujúcou hviezdou! Hra bola napísaná pre Emíliu Vášaryovú ako pocta tejto významnej...Viac
Staromestské centrum KaV - Zichyho palác / GUnaGU
odporúčame!
festival

BRaK - Bratislavský knižný festival 2020

11.9.2020 - 13.9.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Parazit

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena...Viac
8.8.2020 - 12.8.2020 / Kino Lumière
odporúčame!