divadlo

To nemá chybu

Horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb. Trochu trpký, ale skôr ľudsko-smiešny životný osud starého novinára v komédii Stanislava Štepku To nemá chybu až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry, mimochodom, takisto kedysi novinára.

Dátum premiéry:
11.11.2016, Pi
09.04.2017, Ne
10.04.2017, Po
18.04.2017, Ut
09.05.2017, Ut
23.05.2017, Ut
24.05.2017, St

Novinár Fedor krátko bilancuje život a nato sa spolu so svojimi deťmi vracia do vlastnej minulosti, presnejšie na miesta svojich autentických, mimochodom, mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Vtipne uvažuje spolu s divákmi o naprávaní chýb, teda či sa dá vyvarovať chybám; slovom, čo a ako by bolo, keby tých osudných ľudských, ale aj historických, dokonca aj vesmírnych chýb nebolo.

Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti so stretnutiami so zaujímavými osobnosťami a osudnými chybami poskytuje príležitosť vtipne uvažovať o súčasnosti a poskytuje príležitosť zoznámiť sa nielen s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci atď.), ale aj ponúka možnosť pre seba objaviť priestor na úvahu o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní.

Takmer všetky stretnutia s  osobnosťami  uvedenými v hre To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo iste hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi ponúka dosť príležitostí na vtipné, ale aj pôsobivé scénické stvárnenie.

Inscenácia vzniká spolu s hudobným skladateľom Jurajom Haškom, divadelnou hudobnou skupinou, spevákmi, tanečníkmi, dramaturgičkou Darinou Abrahámovou, choreografkou Evou Burdovou, scénografom Františkom Liptákom, kostýmovou výtvarníčkou Katarínou Hollou a v produkcii Ladislava Hubáčka.

Vstupné: 18 € / 15 €

 

Odporúčame

divadlo

Sissi (úteky Alžbety Rakúskej)

18.4.2017 - 4.5.2017 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Daedelus live (Ninja Tune/LA)

Št 13.4.2017 / Nu Spirit Club
odporúčame!
film

Masaryk

FK Nostalgia / Kino Lumière / Artkino Za zrkadlom / Cinemax Bory Mall / Cinema City Aupark / Cinema City Eur...
odporúčame!
divadlo

1. apríl Show Night: Noc bláznov!

V túto noc sa s čistým svedomím pokojne zbláznite! Čaká vás šťavnatý večer - burlesque, originálne filmové jednohubky, bizarné...Viac
So 1.4.2017 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!