divadlo

Stratiť ruku v Spokane - derniéra

Martin McDonagh: Stratiť ruku v Spokane. Vrahovi Carmichaelovi je jeho celoživotná misia jasná. Pátra po svojej uťatej ruke a neprestane, kým ju nedostane. Posledná stopa ho zavedie do hotela v malom meste.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
02.06.2012, So

Účinkujú: Richard Stanke, Ľuboš Kostelný, Diana Mórová / Monika Hilmerová, Tomáš Maštalír

Jedna stratená ruka môže spôsobiť neuveriteľné problémy, najmä ak sa hľadá takmer štvrťstoročie a každý sa chce za finančnú odmenu stať jej nálezcom.

Vrahovi Carmichaelovi je jeho celoživotná misia jasná. Pátra po svojej uťatej ruke a neprestane, kým ju nedostane. Posledná stopa ho zavedie do hotela v malom meste v Amerike, kde si z neho dvojica dílerov marihuany vystrelí.

Čo sa stane, ak sa do tejto absurdnej situácie zamieša aj recepčný, ktorý vždy túžil po odvážnom čine? Podarí sa Carmichaelovi nájsť svoju stratenú ruku? Zachránia sa díleri pred výbuchom?

Autor je strojcom pútavých a napínavých príbehov s neočakávanými zvratmi i so smutnými činmi. V hre Stratiť ruku v Spokane potvrdzuje svoje rozprávačské majstrovstvo, vďaka jeho dialógom sa pristihneme pri nevhodnom smiechu.

Hra, v ktorej sú samota a túžba odhaľované bez sentimentálnych ozdôb a zbytočného pátosu, ale s veľkou dávkou zmyslu pre humor a gag, má prekvapivú pointu.

Drsne ladenú tvorbu írskeho dramatika Martina McDonagha (1970) mohli diváci Slovenského národného divadla už spoznať vďaka inscenáciám Ujo Vankúšik (2005) a Mrzák z Inishmaanu (2007).

Inscenácia získala cenu Dosky 2012 v kategórii Najlepšia scénografia (Pavol Andraško).

Derniéra: 25.3.2014 19:00

Nová budova, Štúdio

vstupné

13 €

Pozrite si kompletný program Činohry Slovenského národného divadla

Odporúčame

divadlo

Tajomné variácie

So 16.12.2023 / Divadlo vo Veži (Ateliér Maroša Kramára)
odporúčame!
film

Borromini a Bernini – výzva k dokonalosti

Cesta za krásami Ríma vo výnimočnom období baroka, kedy talianska metropola bola centrom západného umenia a kde musel byť každý...Viac
Kino Nostalgia / Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Modré hory akustik

Modré hory mali na Pohode 2019 premiéru s kapelou a teraz prichádzajú predstaviť svoj nový program. Príďte si vypočuť čudneslávne...Viac
Št 21.12.2023 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Projekt Život

Ne 3.12.2023 / Stará tržnica
odporúčame!