divadlo

Spáleniská / Incendies

Združenie THEATRAbratislava vám ponúka pracovnú verziu predstavenia Incendies (Spáleniská) autora Wajdiho Mouawada.
Táto akcia sa konala v minulosti

Dvojjazyčné francúzsko-slovenské vystúpenie.

 

Po prečítaní matkinho závetu dostanú Jeanne a Simon Marwanovci dve obálky, jednu pre otca, ktorého považovali za mŕtveho a druhú pre brata, o ktorého existencii ani netušili. Jeanne vidí v tomto záhadnom odkaze kľúč k pochopeniu mlčania svojej matky, ktorá z neznámych príčin v posledných rokoch svojho života s nikým nehovorila. Okamžite sa rozhodne odísť a preskúmať minulosť svojej rodiny, o ktorej vôbec nič nevie... Simon naopak nechce mať nič spoločné s posmrtnými výstrelkami svojej matky, s ktorou nikdy nemal bližší vzťah. Láska k jeho sestre – dvojičke ho však čoskoro prinúti pridať sa k nej a tak spolu s ňou putuje krajinou svojich predkov po stopách matky, ktorá sa v ničom nepodobá matke, akú poznali. 

Imerzné a ambulantne divadlo.

- - - - - 

A la lecture du testament de leur mère, Jeanne et Simon Marwan se voient remettre deux enveloppes : l’une destinée à un père qu’ils croyaient mort et l‘autre à un frère dont ils ignoraient l’existence. Jeanne voit dans cet énigmatique lègue la clé du silence de sa mère, enfermée dans un mutisme inexpliqué les dernières années précédant sa mort. Elle décide immédiatement de partir exhumer le passé de cette famille dont elle ne sait presque rien... Simon, lui, n’a que faire des caprices posthumes de cette mère qui s’est toujours montrée distante. Mais son amour pour sa sœur jumelle le poussera bientôt à rejoindre Jeanne et à sillonner avec elle le pays de leurs ancêtres sur la piste d’une mère bien loin de celle qu’ils ont connue. 

Spectacle immersif et déambulatoire.

 

Odporúčame

výstava

Judita Csáderová / Ausgang Studio - Večný úsvit

9.12.2022 - 25.2.2023 / Galéria FOG
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
23.2.2023 - 4.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Je mi zo seba zle

Kino Nostalgia / Kino Mladosť
odporúčame!
koncert

Nicola Conte (ITA) DJ - Nu Spirit Birthday

Pi 17.2.2023 / Nu Spirit Bar
odporúčame!