divadlo

Socík, sladký socík

Hudobná retro komédia. Vedeli ste, že v pivnici, kde dnes hráva GUnaGU, bývala v osemdesiatych rokoch minulého storočia legendárna vináreň U Julky? Príbeh zavedie divákov do Bratislavy roku 1984, kedy sme pred reálnym socializmom často emigrovali do alkoholu...

Dátum premiéry:
28.05.2016, So
04.02.2023, So
GUnaGU
19:30

Miesto: V letných mesiacoch sa hrá na nádvorí Zichyho paláca.

Predstavenie sa v prípade priaznivého počasia začína už pred divadlom, kde čaká divákov pätnásťminútová exkurzia po Starom meste, kde kedysi bývali slávne vinárne.

Všetko pokračuje v podzemí GUnaGU, ktoré sa mení na vináreň U Julky. V nej sa rozbieha príbeh lásky a sklamania uprostred blbej doby reálneho socializmu. V predstavení zaznejú nielen dobové piesne, ale aj živá hudba folkového strihu, príbeh sa ostro mení z činohry na muzikál a pocit márnosti nad premárneným životom strieda humor, vďaka ktorému sme tie divné časy prežili.

Retro komédia o dobe za ostnatým plotom asociuje aj dnešnú Európu a jej nové ploty. Lebo ako hovorí starý vtip: tato, kto je za tým plotom? My, chlapče, my. 

Viliam Klimáček: Socík, sladký socík (Alkoholický sprievodca socialistickou Bratislavou)
Réžia:
Viliam Klimáček
Obsadenie: Darina Abrahámová, Viktor Horján, Martin Meľo a ďalší

Dĺžka podujatia: 120 minút bez prestávky

Po skončení predstavenia je prestávka a po nej hráme 15-minútový bonus pre vytrvalých divákov: pásmo americkej poézie Beat generation (Lawrence Ferlinghetti, Gregory Corso).

15+

Vstupenky za 15€

Odporúčame

koncert

Preoccupations (CAN)

So 4.3.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
prednáška / diskusia

Permakultúrna prednáška so Zuzanou Matúšovou

Št 2.2.2023 / Kino Lamač
odporúčame!
divadlo

Revízor

So 11.2.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
party

Moody Selections

Pi 3.2.2023 / Manifest Bohéma
odporúčame!