divadlo

Queen

Queen alebo príbehy tých, čo túžia žiť naveky. Výnimočný projekt Tanečného súboru DNS má ambíciu sa tejto nesmrteľnosti tak trochu i dotknúť. Hudobný a multimediálny koncept: Laco Lučenič.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
25.01.2013, Pi
  • Libreto – Peter Pavlac

Réžia a choreografia: Mário Radačovský Účinkujú: Laco Lučenič a Tanečný súbor DNS

Ako diváci sa ocitnete na konkurze pre tanečnú rolu Freddieho Mercuryho do pripravovanej choreografie na geniálnu skladbu Queen – Bohemian Rhapsody. Na tento konkurz teda prichádza niekoľko mimoriadne talentovaných tanečníkov bytostne túžiacich rolu získať, každý s celkom inou motiváciou.

Vyhrať však môže len jeden a rozhodne o tom choreograf spolu so skúseným profesionálom, hudobným producentom Lacom Lučeničom, ktorý sa, okrem iného, stane aj „live“ dídžejom pohrávajúcim sa s piesňami Queen, aby priamo pred našimi očami vytvoril zaujímavé a prekvapujúce remixy notoricky známych hitov s jasným cieľom: inšpirovať a provokovať uchádzačov k čo najzaujímavejším tanečným výkonom. Situácia sa skomplikuje, keď sa na konkurze objavia tanečnice, rovnako túžiace po výnimočnej role…

Silná hudba, skvelé tanečné výkony disponovaného ensamblu, osobná výpoveď a veľa pokory pred majstrovstvom, ktoré je stelesnením cesty umelca, bojom za dosiahnutie ťažkého cieľa a jeho definitívnym naplnením.

Pozrite si kompletný program divadla Nová scéna.

Vstupné

18 €, 20 €

Odporúčame

film

Spiaci účet

Problémy mladých manželov môže vyriešiť nečakane objavené dedičstvo. Pátrajú po jeho podozrivom pôvode a odkrývajú temné...Viac
27.5.2024 - 29.5.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Domo Emigrantes (ITA)

Talianske zoskupenie Domo Emigrantes sa po prvý raz predstaví na Slovensku v rámci festivalu Dolce vitaj.Viac
Po 27.5.2024 / Kapucínsky kostol, Župné nám. 10
odporúčame!
film

Antikrist

Škandalózny a veľmi kontroverzný film, skúmajúci ľudské podvedomie ovládané démonmi.Viac
St 29.5.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Danube Music Day: DJ Shadow

St 26.6.2024 / Majestic music club
odporúčame!