divadlo

Pieskovisko

Na pieskovisku sa stretnú dve deti: On a Ona. Chcú sa spolu hrať, každý však svoju hru. On žije príbehom o Batmanovi a Ona má svoju bábiku. Dokážu tráviť čas spoločne alebo nezostáva nič iné, než rozdeliť pieskovisko na dve polovice?

Táto akcia sa konala v minulosti

Hra súčasného poľského autora Michała Walczaka hovorí metaforicky o (ne)schopnosti nadväzovať a pestovať medziľudské vzťahy. Vieme robiť kompromisy alebo sme odsúdení na samotu na vlastnom sebastrednom piesočku? On a Ona spoznávajú radosti aj úskalia rodiaceho sa priateľstva. Obrazy záujmu a empatie sa striedajú s bojom a agresiou. Ako zvládať svoje pocity a čo znamená preberať zodpovednosť za svoje činy? Dokážeme spolu dospieť alebo ostaneme navždy deťmi?

Režisér Braňo Mazúch obsadil do oboch postáv herečky, čím otvára aj ďalšie témy spojené s rodovou rolou a identitou súčasného človeka. V čisto bielom priestore vytvoril koncentrovanú inscenáciu s presným rytmom a výraznou hereckou štylizáciou.

Inscenácia sa hrá v rusínskom jazyku.

Réžia: Braňo Mazúch
Obsadenie: Iveta Fejková, Zdenka Kvasková

Dĺžka podujatia: 80 min.

Vstupenky za 10€

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová Dráma 2021

Odporúčame

výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

1.1.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show! Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
16.12.2021 - 20.1.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Denisa Lehocká: Bez názvu

Výstava je vo výklade Kunsthalle, pozrieť sa dá bez vstupu do budovy. Autorka vytvorila komplexnú „priestorovú koláž“ pre...Viac
26.11.2021 - 26.1.2022 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
výstava

Matej Gavula: Promenáda

26.11.2021 - 6.2.2022 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!