divadlo

Petra Fornayová: Koniec Koniec

Exponovaná performancia Koniec Koniec je vytvorená na motívy románu Petra Macsovszkeho Tantalópolis a inšpirovaná poéziou Petra Šuleja.
Táto akcia sa konala v minulosti

Na rozdiel od minulého ročníka festivalu Nová dráma/New Drama, na ktorom sa choreografka, tanečníčka a performerka Petra Fornayová predstavila divákom angažovanou intermediálnou performanciou Hra na budúcnosť_SF (Subjective Future), v ktorej sa spolu s ďalšími tromi etablovanými slovenskými umelcami pokúsila formou generačnej výpovede vyrovnať so subjektívnym výhľadom do budúcnosti, prináša pätnásty ročník festivalu divákom možnosť zhliadnuť jej najnovšiu, o čosi menej exponovanú performanciu Koniec Koniec, vytvorenú na motívy románu Petra Macsovszkeho Tantalópolis a inšpirovanú poéziou Petra Šuleja. Podobne ako v Macsovszkeho románe, v ktorom sú vykreslené rôzne podoby zlyhávajúcej civilizácie či už v rovine intímnej, sociálnej, alebo politickej, sa aj pre Fornayovú stáva východiskovým leitmotívom performancie zánik, resp. koniec (sociálneho života, umeleckej kariéry, fyzického života) ako determinant ľudskej existencie, ktorý nás núti neustále sa rozhodovať a bez ohľadu na okolnosti následne konať. Fundamentálny, výrazný, vizuálny rámec sugestívneho divadelno-tanečného „duetu“ a zároveň dvoch samostatných sól Petry Fornayovej a Vlada Zboroňa určuje videoprojekcia Jakuba Pišeka, ktorá v úzkom prepojení s hudbou Fera Királyho vytvára priestor pre existenciu dvoch postáv v „mape“ potenciálnych skutočností.

Koncept a réžia P. Fornayová
tvorba a interpretácia P. Fornayová, V. Zboroň

Dĺžka predstavenia: 45 min.

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová dráma 2019 (4.5.2019 - 9.5.2019)

-------

Vstup: 7€ / 5€ 

Odporúčame

koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Kuba

Ut 21.7.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2021

14.7.2021 - 17.7.2021 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
iná akcia

Urban Market 2020 Spring Edition

Najväčšia predajná prehliadka nezávislej módy, dizajnu a umeleckej tvorby na Slovensku spojená s množstvom sprievodného programu...Viac
29.5.2020 - 31.5.2020 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!