divadlo

Petra Fornayová: Koniec Koniec

Exponovaná performancia Koniec Koniec je vytvorená na motívy románu Petra Macsovszkeho Tantalópolis a inšpirovaná poéziou Petra Šuleja. Zánik, postupný, vlastne akoby nenásilný, bude spočiatku možno nepríjemný. Ale potom príde úľava. Ja tuším. Ja viem. Ja cítim. Len neviem, čo väčšmi. Či väčšmi tuším alebo viem.

Táto akcia sa konala v minulosti

Performancia Koniec Koniec je vytvorená na motívy románu Petra Macsovszkeho Tantalópolis a inšpirovaná poéziou Petra Šuleja.

Podobne ako v Macsovszkeho románe, v ktorom sú vykreslené rôzne podoby zlyhávajúcej civilizácie či už v rovine intímnej, sociálnej, alebo politickej, sa aj pre Fornayovú stáva východiskovým leitmotívom performancie zánik, resp. koniec (sociálneho života, umeleckej kariéry, fyzického života) ako determinant ľudskej existencie, ktorý nás núti neustále sa rozhodovať a bez ohľadu na okolnosti následne konať.

Fundamentálny, výrazný, vizuálny rámec sugestívneho divadelno-tanečného „duetu“ a zároveň dvoch samostatných sól Petry Fornayovej a Vlada Zboroňa určuje videoprojekcia Jakuba Pišeka, ktorá v úzkom prepojení s hudbou Fera Királyho vytvára priestor pre existenciu dvoch postáv v „mape“ potenciálnych skutočností.

Koncept a réžia P. Fornayová
tvorba a interpretácia P. Fornayová, V. Zboroň

----------

Vstup: 8€ / 6€

Odporúčame

film

Filmový festival Cinematik 2021

14.9.2021 - 19.9.2021 / Piešťany
odporúčame!
iná akcia

Festival tRadovania 2021: Tanečný dom

Št 24.6.2021 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!
koncert

Fragile Queen

Ne 26.9.2021 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
film

Florencia a Galéria Uffizi

Film od tvorcov Vatikánskych múzeí vás vezme na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie...Viac
So 19.6.2021 / Kino Lumière
odporúčame!