divadlo

Petra Fornayová: Koniec Koniec

Exponovaná performancia Koniec Koniec je vytvorená na motívy románu Petra Macsovszkeho Tantalópolis a inšpirovaná poéziou Petra Šuleja.
Táto akcia sa konala v minulosti

Na rozdiel od minulého ročníka festivalu Nová dráma/New Drama, na ktorom sa choreografka, tanečníčka a performerka Petra Fornayová predstavila divákom angažovanou intermediálnou performanciou Hra na budúcnosť_SF (Subjective Future), v ktorej sa spolu s ďalšími tromi etablovanými slovenskými umelcami pokúsila formou generačnej výpovede vyrovnať so subjektívnym výhľadom do budúcnosti, prináša pätnásty ročník festivalu divákom možnosť zhliadnuť jej najnovšiu, o čosi menej exponovanú performanciu Koniec Koniec, vytvorenú na motívy románu Petra Macsovszkeho Tantalópolis a inšpirovanú poéziou Petra Šuleja. Podobne ako v Macsovszkeho románe, v ktorom sú vykreslené rôzne podoby zlyhávajúcej civilizácie či už v rovine intímnej, sociálnej, alebo politickej, sa aj pre Fornayovú stáva východiskovým leitmotívom performancie zánik, resp. koniec (sociálneho života, umeleckej kariéry, fyzického života) ako determinant ľudskej existencie, ktorý nás núti neustále sa rozhodovať a bez ohľadu na okolnosti následne konať. Fundamentálny, výrazný, vizuálny rámec sugestívneho divadelno-tanečného „duetu“ a zároveň dvoch samostatných sól Petry Fornayovej a Vlada Zboroňa určuje videoprojekcia Jakuba Pišeka, ktorá v úzkom prepojení s hudbou Fera Királyho vytvára priestor pre existenciu dvoch postáv v „mape“ potenciálnych skutočností.

Koncept a réžia P. Fornayová
tvorba a interpretácia P. Fornayová, V. Zboroň

Dĺžka predstavenia: 45 min.

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová dráma 2019 (4.5.2019 - 9.5.2019)

-------

Vstup: 7€ / 5€ 

Odporúčame

prednáška / diskusia

TEDxBratislava 2019

Pi 5.7.2019 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
letný festival

Hviezdne noci 2019

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných...Viac
15.8.2019 - 18.8.2019 / Bytča
odporúčame!
divadlo

Chromozóm XX

Komédia o významných Slovenkách.Viac
Št 6.6.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
prednáška / diskusia

Mesto ako politikum: Prísľuby mestského života vo veku klimatického chaosu

30.5.2019 - 27.6.2019 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!