divadlo

Niv Sheinfeld, Oren Laor: The Third Dance

Sheinfeld a Laor sú partnermi na javisku aj v súkromí. Divák je svedkom autentických momentov, ktoré odkrývajú intimitu a bezprostrednosť ich vzťahu, ktorý je tu predstavený v celej svojej zložitosti, nad ktorou sa však vznáša poetický duch ich vzájomného porozumenia.

Táto akcia sa konala v minulosti

Third Dance
Choreografia a tanec: Niv Sheinfeld a Oren Laor

Niv Sheinfeld & Oren Laor
Niv Sheinfeld a Oren Laor spolu tvoria od roku 2004 a sú v popredí izraelskej tanečnej scény. Sheinfeldovo zázemie tanečníka a Orenovo divadelné vzdelanie im umožňujú prelínať žánre, kombinovať tanec s performatívnym umením a fyzickým divadlom.

Vo svojej tvorbe Sheinfeld a Laor reflektujú svoju osobnú skúsenosť a motiváciu, ale aj sociálne a politické témy. Ich tanečný slovník spája tradične definovaný tanec a súčasnú otvorenosť novým výrazovým formám a inšpiruje sa vysokým umením aj pop kultúrou.

Popri práci na vlastných, nezávislých projektoch sa venujú aj tvorbe choreografií pre iné súbory.

Ich choreografiaTwo Room Apartment získala od združenia izraelských tanečných kritikov cenu za najlepšie predstavenie sezóny 2013, Third Dance sa stalo najsilnejším predstavením roku 2018.

Sheinfeld a Laor vyučujú performatívne umenia a výskum tanca na tanečných a divadelných akadémiách v Izraeli aj vo svete. Sú tiež členmi umeleckej rady divadla Thuma v Tel Avive.

Program festivalu Bratislava v pohybe 2019

-----------

Vstup: 12€ / 7€ študent

The Third Dance - teaser from Niv Sheinfeld & Oren Laor on Vimeo.

Vo svojej novej choreografii Niv Sheinfeld a Oren Laor reflektujú tému lásky, smrteľnosti a potreby uznania. Third Dance začína romantizmom a jeho klišé – Mahlerovou hudbou, kvetmi a prehrávačom. Postupne však odhaľuje základnú ľudskú potrebu skrytú pod týmito kultúrnymi symbolmi.

Po choreografii Two Room Apartment z roku 2012 je Third Dance už druhým dielom inšpirovaným tvorbou Liat Dror a Nir Ben Gala.

Sheinfeld a Laor, ktorí sú párom v živote aj na javisku, znova objavujú základné dielo izraelského tanca a spracúvajú ho z dnešného pohľadu. Uvedomujú si, že od ich posledného dueta uplynul čas: zmenili sa ich telá aj ich vzťah, ich vnímanie javiska a priestoru aj interakcia s publikom.

Odporúčame

film

Milosť

Príbeh rodičov vojaka vyrozprávaný z pohľadu ich sedemnásťročného vnuka Janeka. Film je zasadený do dramatických spomienok...Viac
Št 26.11.2020 / Kino Lumière - Kino doma
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
Št 10.12.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
výstava

Generácia 909,76

Pojem zaviedol Karol Vaculík na výstave Generácia 1909 - svedomie doby v Slovenskej národnej galérii v roku 1964. Názov vychádzal...Viac
26.6.2020 - 10.1.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!