„Keď sa prítomnosť ohliadla za minulosťou s úsmevom prikývla, keď sa však otočila, minulosť stála po jej boku a viedla jej kroky cestou k tej, ktorá sa ešte len otáča."
Kto boli naši predkovia, ako žili, čo nám po sebe zanechali? Možno je to mamina uspávanka, príbehy starého otca, babkin koláč alebo hrôzostrašná vyšívaná košeľa po pratete, ktorú si pamätáte. Možno je to samotná tradícia: svätojánske ohne, vinobranie, či fašiangy... Keby mohli, čo by nám povedali slovanské sviatky a rituály v dnešnom svete, vo svete kde denne dochádza k nespočetným stretnutiam rôznych kultúr a národov?
Inscenácia je sondou do našich koreňov, ktoré sa formovali na pozadí pohanskej a kresťanskej kultúry. Prevádza diváka slovenským rokom zvykov a sviatkov a kladie otázku, čo pre nás v súčasnosti znamená tradícia.
Spojenie súčasného s minulým je pretavené aj do samotnej formy predstavenia. Inscenácia využíva princípy fyzického divadla, nového cirkusu, vizuálny jazyk obrazov, figúr a symbolov, ako aj ľudové motívy živej hudby a slova.
„Naše korene sú základom našej kultúry, ktorá nás vedie na ceste životom hoc i bez toho, aby sme si to uvedomili."
Vstup: 7€/5€ (študenti)