divadlo

Martin Hodoň a kolektív: matter

Tanečný duet zrelosti na prahu hniloby. Na pomedzí súčasného tanca a fyzického divadla, matter zobrazuje genézu jedného majstra a žiaka – od obdivu a očarenia cez asymetriu moci a znechutenie. Na začiatku bola príťažlivosť, inštinkt, ktoré po čase vystriedala prevaha sily a moci tela. Hierarchia.
Táto akcia sa konala v minulosti

On /DAMA DAMA/
Pôvod: Púchovské lesy
Vek: 49 rokov
Výška: 185 cm
Váha: 75 kg

Ona /LYNX LYNX/
Pôvod: Slatinské lazy
Vek: 60 rokov
Výška: 163 cm
Váha: 55 kg

Réžia: Martin Hodoň
Dramaturgia: Dáša Čiripová
Choreografia: RASEMA
Zvukový dizajn: Dominik Suchý
Svetelný  dizajn, scéna, kostým: matoha
Tanec, performance: Anna Sedlačková, Dáša Čiripová, Daniel Raček
Produkcia: GAFFA v koprodukcii s Neskorým zberom
Foto: Šimon Lupták
Poďakovanie: KC P*AKT a CO.Labs Brno

Trvanie: 65 min.

 

Martin Hodoň je absolvent divadelnej vedy na VŠMU, neskôr pokračoval na JAMU v odbore réžia-dramaturgia pod vedením prof. Josefa Kovalčuka. V tvorbe sa venoval prevažne autorskému a fyzickému divadlu s presahom do súčasného tanca. Úspešne absolvoval doktorandské štúdium na Slovenskej akadémií vied v Bratislave; jeho výskumú oblasť predstavoval vzťah performance art a performing arts. Počas štúdia na JAMU uviedol autorskú variáciu Hra B. M. Koltésa – V samote a magisterské štúdium ukončil autorskou inscenáciou ISBN (international Serial Body Number) a dramaturgiou inscenácie Faidrina láska (réžia Alexandra Bolfová). Popri štúdiu absolvoval umelecké stáž v divadle Husa na provázku (V. Morávek – Směšná interpretace) a dramaturgicky sa podieľal na projekte OBRYS pre Národné divadlo v Brne (réžia Jiří Bartovanec). Ako réžisér sa podieľal na tanečnom sóle Tomáša Janypku Nové sady. Spolupracoval s ochotníckym súborom DS Daxner v Tisovci – Túžby, sny a výčitky a Správa o stave bodu G.V Bratislave v roku 2015 založil spolu s Dášou Čiripovou a Zuzanou Neméthovou nezávislú performatívnu platformu GAFFA, pod ktorou vznikli projekty EVA, Pomaly plynúce dni, negatív_eGOtrip, mimochodom, Neviditeľný hosť, s p e e c h, A P E N D I X, matter, Dedina.

Predstavenie 15.5. je súčasťou festivalu Nová dráma 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Predstavenie 1.6. je súčasťou festivalu Slovenská tanečná platforma 2023. Pozrite si program celého festivalu.

Odporúčame

party

Nočná x Sharpe Festival 2024

So 27.4.2024 / Nová Cvernovka
od vás odporúčame!
koncert

Emilíana Torrini (IS)

Nádherný hlas a piesne, za ktorými sa skrýva neobyčajný príbeh. Islandská hudobníčka a speváčka Emilíana Torrini nahrala nový...Viac
So 26.10.2024 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Valentina Magaletti (IT/UK)

Pi 19.4.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!
divadlo

Generácia Z: Krása nevídaná

Ne 26.5.2024 / DPOH
odporúčame!