divadlo

Krútňava

Inscenácia Suchoňovej Krútňavy je jedným zo základných kameňov slovenskej opernej tvorby

Pojem „národná opera“ v ľuďoch niekedy vzbudzuje prílišný rešpekt. Tento honosný názov evokuje veľkolepé, ale zato trochu málo životné scény z dávnej histórie. Na Slovensku je to však ináč. Skladateľ Eugen Suchoň napísal svoju Krútňavu ako dynamický detektívny príbeh o žiarlivosti, vražde a odpustení. A čo je na tom diele „národné“? Popri skvelej hudbe, ktorá miestami evokuje náznaky slovenskej folklórnej tvorby, sa tu ako národná prezentuje naliehavá výzva, aby sme boli slušnými ľuďmi. Národ slušných ľudí: skvelá vízia!

V inscenácii popredného slovenského filmového režiséra Juraja Jakubiska sa pod vedením dirigenta Dušana Štefánka predstavia sólisti a hostia Opery SND Jolana FogašováMichal LehotskýJozef Benci, spoluúčinkovať bude orchester, zbor Opery SND a členovia Baletu SND.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 25 minút s jednou prestávkou

Eugen Suchoň: Krútňava
Réžia: Juraj Jakubisko
Hrajú: Jozef Benci, Michal Lehotský / Miroslav Dvorský, Jolana Fogašová, Ján Ďurčo, Eva Šeniglová, Denisa Šlepkovská a ďalší.

-------------

Vstupenky: 8€ - 30€

Vstupenky 4. kategórie v historickej budove SND sú so zníženou viditeľnosťou. Tejto skutočnosti zodpovedá aj cena vstupenky, preto nie je možnosť vrátenia vstupného v prípade reklamácie tejto skutočnosti zákazníkom.

Odporúčame

literárna akcia

LQ #30 - Svätyne/Šeptuchy

Po 2.3.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Indietronica

Pi 6.3.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Pestré Slovensko: Balkan & funky beats

St 26.2.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Saxophobia Bratislava 2020

Bratislavu navštívi vyše 60 saxofonistov. Ich lektori sú šiesti významní profesori hry na saxofóne v Európe. Bratislavu čakajú...Viac
22.2.2020 - 23.2.2020 / Bratislava
odporúčame!