divadlo

Jašek

„Jašek… Kúpila som ti toho zajaca, pozri! Chýbali mi dve eurá a vieš čo sa stalo? Predavačka ku mne prišla a povedala: „Prinesieš mi ich nabudúce. Ja ťa poznám z divadla... Si dobrá!“ Jašek, môžem na chvíľku vliezť k tebe pod stôl? Môžem? Tak ja idem. “

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
13.10.2017, Pi

Slovenská premiéra strhujúcej monodrámy Jašek z pera popredného poľského scenáristu a režiséra Andrzeja Maleszku v réžii Róberta Horňáka v hlavnej úlohe s Janou Lieskovskou.

Mozaika tragikomických situácií zo života sympaticky čudáckej herečky Magdy Klimkovej vytvára sugestívny obraz ženy uväznenej v súkolí svojich túžob a povinností. Na jednej strane herečka túžiaca neustále hrať a tvoriť, na druhej strane milujúca matka pripravená pre svoje jediné dieťa obetovať aj to posledné, čo jej ešte z nej samej ostalo. Hra plná humoru otvára pútavý príbeh ženy, ktorá sa sledom neočakávaných životných situácií ponára do hlbokej priepasti svojho vnútra, no zároveň aj do čarovného sveta plného hravosti, fantázie a kúziel, aký dokáže vytvoriť iba čistá láska medzi matkou a jej neobyčajným synčekom.

Napätie, bravúrne vybudované situácie, brisknosť situačného a slovného humoru a citlivá drobnokresba najintímnejších zákutí ľudského vnútra prinášajú neopakovateľný divadelný zážitok.

Andrzej Maleszka: Jašek
Réžia
: Robo Horňák
Účinkuje: Janka Lieskovská

Dĺžka podujatia: 75 min. bez prestávky

-----------

Vstup: 9€ / 5€ seniori, študenti, ZŤP

Odporúčame

cestovanie

Cestovateľské kino: Kuba

Ut 21.7.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet

Po 28.9.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!