divadlo

Horse: Freesteps - body scenes

FreeSteps je projekt, ktorý inicioval Wei-Chia vedúci skupiny Horse s cieľom preskúmať nové možnosti tanca. Hlavným predmetom jeho záujmu je ľudské telo.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Body Scenes
Tancujú
: Chen Wu-Kang, Chou Shu-Yi

Horse
Hľadanie krokov v extáze radosti. Logom súboru Horse je čínsky znak tvorený troma koňmi, symbolizujúci silnú motiváciu a explozívnu energiu. Od svojho vzniku v decembri 2004 si súbor vytvoril špecifický profil krehkého pohybu a neobmedzenej kreativity. Vďaka jedinečnému štýlu založenom na spolupráci presahujú aktuálne produkcie rámec bežných javiskových predstavení. Umelecké krédo súboru je poskytovať platformu pre kreatívnu prezentáciu taiwanských tanečných umelcov. Pravidelným uvádzaním diel taiwanských choreografov a spoluprácou so zahraničnými tvorcami, ktorí vytvárajú choreografie priamo pre súbor vytvára HORSE živnú pôdu pre vzájomnú stimuláciu a vznik repertoáru ktorý je premenlivý a žánrovo rozmanitý. „Nezaťažené a nekonvenčné predstavenie prináša úplne nový choreografický jazyk. Svojou inovatívnou formou aj konceptom otvára nové perspektívy súčasného tanca…“

Riaditeľ súboru: SU Wei-Chia; umelecký vedúci CHEN Wu-Kang; producent HUANG Wen

Wei-Chia sa narodil v Kaohsiungu. Absolvoval Národnú akadémiu umení a počas štúdia sa inšpiroval dielom profesora Su-Fen Wu. Je spoluzakladateľom súboru HORSE, ako autor, spoluator a tanečník sa podieľal na inscenáciách M_dans,Stairs,Velocity (Cena za performatívne umenie na 6. cenách Taishin Arts Awards), Bones, Growing Up,M_Dans 2010, I, Successor I, II, III, 2 Men (1. miesto Kurt-Joos-Preis 2013), 3 Men on a HORSE, a Play dead. Na pozvanie významného amerického choreografa Eliota Fielda bol Wei-Chia členom Fieldovho súboru (2009 – 2013). V tom období priamo pre neho vznikla choreografia Zeppo: an Intermission in 3 Acts (Zeppo, prestávka v 3. dejstvách). V roku 2016 bol rezidentným umelcom v NTCH. Svoju choreografickú tvorbu začal Wei-Chia na sérii FreeSteps koncom roku 2013. Táto tvorba stále pokračuje. Na festivale Avignon CDC- Les Hivernales boli FreeStepsvyzdvihované za „sériu šokov, ktoré ženú predstavivosť do temných a lahodných hĺbok“.

Program festivalu Bratislava v pohybe 2019

--------

Vstup: 12€ / 7€ študent

FreeSteps-Body Scenes(3min) from HORSE驫舞劇場 on Vimeo.

[

HORSE|Pichet Klunchun X Wu-Kang CHEN BEHALF 驫舞劇場|皮歇.克朗淳 X 陳武康《半身相》 from HORSE驫舞劇場 on Vimeo.

FreeSteps 
je desaťročný projekt, ktorý SU Wei-Chia inicioval v roku 2013. Projekt si kladie za cieľ skúmanie najprimitívnejšej povahy a znova objavovanie možností tanca. VoFreeSteps, SU Wei-Chia prichádza s konceptom, že choreografia môže byť jednoducho a perzistentne orientovaná na telo, najmä v dnešnom svete. Wei-Chia postupne odhaľuje jednotlivé vrstvy telesnej charakteristiky a textúry v rámci daných obmedzení – pričom často sa predchádzajúce FreeStepsneopakujú. Vyžaduje to veľa času a niekedy ide o dlhý vzťah Wei-Chiu a tanečníka, kým sa podarí sformovať, vymasírovať, vycizelovať pohyby a fyzikaltu. Predstavenie bolo uvedené na TIFA Taiwan International Arts Festival 2017, Experimental Theatre, Taipei a v National Taichung Theater, Shenzhen v novembri 2017.

Či išlo o niekoľko ľahkých rotácií alebo jasne definovaných línií s primeranou energiou, interakcia tanečníkov odhalila výmenu takých úprimných citov, že to bolo až dojemné.
- Lin Ya-Ting.

Kreativita, ktorá prebleskovala celým predstavením, robila túto fyzickú hru ešte vzrušujúcejšou.
- Hsu Kai-Chen

Horse, ako úspešný súbor so silnou identitou, má veľký potenciál a budúcnosť…. Bola to hostina evokatívnych, hravých malých tancov, ukazujúcich celú škálu pružnej telesnosti a dramatického talentu účinkujúcich.
- Jennifer Dunning

 

Odporúčame

film

Pomáda

Film vznikol podľa úspešného divadelného muzikálu Jima Jacobsa a Warrena Caseyho. V päťdesiatych rokoch sa Danny Zucco, žiak...Viac
St 31.7.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Summer of Soul

St 24.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Emilíana Torrini (IS)

Nádherný hlas a piesne, za ktorými sa skrýva neobyčajný príbeh. Islandská hudobníčka a speváčka Emilíana Torrini nahrala nový...Viac
So 26.10.2024 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Hortus Artis 2024

1.7.2024 - 8.9.2024 / Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!