divadlo

Elektrický anjel

Trpká komédia o trojici tínedžerov. Hrá sa v kotolni Fakulty architektúry a dizajnu STU na Námestí slobody 19.
Táto akcia sa konala v minulosti

Trojica tínedžerovov. Geo, Alex a Ada. Sú hluční, dotieraví, krutí a zle vychovaní. Bez rešpektu k akýmkoľvek hodnotám a autoritám. Súčasne sú však bezradní. Vo víre chaosu. Doslova intoxikovaní bezútešným rodinným prostredím a televíznymi stupiditami...

Ocitli sa v hotelovej izbe, aby tam spáchali samovraždu. Doviedol ich k nej súčasný životný pocit, ktorý charakterizuje bezbrehosť a neukotvenosť. Neexistencia morálnych či iných hodnôt dnešného sveta. Nenachádzajú v nich oporu a istotu. Nevedia, ako sa začleniť do novej skutočnosti. Po páde starého režimu (a to je už vyše tridsať rokov) sa v spoločnosti nedostavila prosperita a voľnosť, ale zmätok, v ktorom sa každý druhý z nás automaticky stáva zločincom alebo bezdomovcom. Aspoň takto to vnímajú hrdinovia našej inscenácie.

Ale ruku na srdce... Nedostatok skutočných hodnôt charakterizuje nielen mladých ľudí, ale celú našu spoločnosť. Rodičov, politické autority, médiá, právne a náboženské inštitúcie.

Hra je vtipná i krutá, ironická aj múdra. Nemoralizuje, nepoučuje. Má humor a nadhľad. S precíznymi charaktermi troch postáv, pútavým príbehom, s prekvapivým záverom a pointou, ktorú... neprezradíme.

Súčasťou inscenácie je následná diskusia o jej hlavnej téme, vedená odborníkmi v oblasti duševného zdravia detí a mládeže.

Hrajú: Vladislav Plevčík, Michal Candrák, Petra Dubayová, Dušan Kaprálik, Viktor Vrbiar

Autor: Radu Macrinici, réžia a dramaturgia: Svetozár Sprušanský

Vstupné 8€

Predstavenie je určené pre divákov od 15 rokov.

Odporúčame

festival

Saxophobia Bratislava 2023

23.2.2023 - 26.2.2023 / Bratislava
odporúčame!
výstava

Svety Jindřicha Chalupeckého

Za jeden z najväčších prínosov českého výtvarného kritika Jindřicha Chalupeckého (1910 – 1990) je považovaný jeho podiel na...Viac
23.11.2022 - 19.3.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Hans Zimmer Live

Ut 6.6.2023 / Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Aréna)
odporúčame!
party

Depeche Mode Before/Afterparty

27.5.2023 - 29.5.2023 / Pink Whale
odporúčame!