divadlo

Endokanabinoid

Endokanabinoid je látka podobná tetrahydrokanabinolu. Kanabinoidy majú relaxačný a mierny euforický účinok. Ako sa vyrovnať s tým, že ľudské telo je schopné vytvoriť si látku, ktorá je legislatívou zakázaná? Kam nás to Stvoriteľ ženie?
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
30.09.2022, Pi

Hľadáme si cestu do raja. Deti sa topia a rodičia sa na tom zabávajú. Spomienky si vyťahujeme z hlavy ako červíkov, cítime neistý tlak, logika prestáva existovať, smrť je všadeprítomná, násilie sa vynorí v najneočakávanejších situáciách. Kde je naša budúcnosť? Tušíme o nej niečo, alebo sa len bojíme? Bojíme sa života?

V ostatných inscenáciách nachádza Divadlo Stoka inšpiráciu v obraze Hieronyma Boscha Záhrada pozemských rozkoší. V inscenácii Endokanabinoid sa inšpirácie premietajú nielen do farebnosti a štylizácie kostýmov, ale aj do niektorých fragmentov a celkového vyznenia.

Podľa Boscha si človek raj predstavuje ako nikdy nekončiaci rad pôžitkov. Hranica medzi dobrom a zlom, morálnym a nemorálnym je tam veľmi tenká a hrozba pokušenia stále prítomná. Podľa Stoky na tejto krehkej hranici balansuje aj človek súčasnosti. Stráca sa v hedonistickom opare, v honbe za pôžitkom sa zbavuje ľudskosti a svet je schopný prijať len cez statky a pôžitky. A to aj za cenu vlastného sebazničenia.

Herecký kolektív na čele s režisérom Blahom Uhlárom pomocou čierneho humoru, irónie a sarkazmu odhaľuje hĺbku našich frustrácií. V pre nich typicky fragmentárnej forme si kladú otázku, či sa dnes viac bojíme smrti a bolesti alebo života.  

Réžia: Blaho Uhlár
Výtvarné riešenie: Miriam Struhárová
Účinkujú: Michaela Fech, Martin Kollár, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný, Peter Tilajčík

Trvanie predstavenia: 80 minút

Vstupné 11€

 

Odporúčame

film

Monty Python: Život Briana

Jedna z najlepších britských komédií všetkých čias je biblickou fraškou o nedobrovoľnom „Mesiášovi“, ktorý sa narodí v Betleheme...Viac
Kino Nostalgia / Kino Kultúrka Stupava / Kino Mier Modra
odporúčame!
film

Chlapec a volavka

Japonský režisér Hajao Mijazaki, známy ako majster animácie a tvorca nezabudnuteľných animovaných diel ako Môj sused Totoro či...Viac
5.3.2024 - 8.3.2024 / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
divadlo

Debris Company: Hunger

Po 18.3.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!