divadlo

Endokanabinoid

Endokanabinoid je látka podobná tetrahydrokanabinolu. Kanabinoidy majú relaxačný a mierny euforický účinok. Ako sa vyrovnať s tým, že ľudské telo je schopné vytvoriť si látku, ktorá je legislatívou zakázaná? Kam nás to Stvoriteľ ženie?
odporúčame!
Dátum premiéry:
30.09.2022, Pi
29.05.2023, Po

Hľadáme si cestu do raja. Deti sa topia a rodičia sa na tom zabávajú. Spomienky si vyťahujeme z hlavy ako červíkov, cítime neistý tlak, logika prestáva existovať, smrť je všadeprítomná, násilie sa vynorí v najneočakávanejších situáciách. Kde je naša budúcnosť? Tušíme o nej niečo, alebo sa len bojíme? Bojíme sa života?

V ostatných inscenáciách nachádza Divadlo Stoka inšpiráciu v obraze Hieronyma Boscha Záhrada pozemských rozkoší. V inscenácii Endokanabinoid sa inšpirácie premietajú nielen do farebnosti a štylizácie kostýmov, ale aj do niektorých fragmentov a celkového vyznenia.

Podľa Boscha si človek raj predstavuje ako nikdy nekončiaci rad pôžitkov. Hranica medzi dobrom a zlom, morálnym a nemorálnym je tam veľmi tenká a hrozba pokušenia stále prítomná. Podľa Stoky na tejto krehkej hranici balansuje aj človek súčasnosti. Stráca sa v hedonistickom opare, v honbe za pôžitkom sa zbavuje ľudskosti a svet je schopný prijať len cez statky a pôžitky. A to aj za cenu vlastného sebazničenia.

Herecký kolektív na čele s režisérom Blahom Uhlárom pomocou čierneho humoru, irónie a sarkazmu odhaľuje hĺbku našich frustrácií. V pre nich typicky fragmentárnej forme si kladú otázku, či sa dnes viac bojíme smrti a bolesti alebo života.  

Réžia: Blaho Uhlár
Výtvarné riešenie: Miriam Struhárová
Účinkujú: Michaela Fech, Martin Kollár, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný, Peter Tilajčík

Trvanie predstavenia: 80 minút

Vstupné: predpredaj 9€

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová dráma 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

party

OLAM x PVC

Legendárna techno klubová noc PVC (alias palicavonzvreca) spolu s OLAM otvárajú nový priestor klubu WAX na Štúrovej 3. Lineup:...Viac
Pi 2.6.2023 / WAX2
odporúčame!
divadlo

Jekyll & Hyde

Dospelosť so sebou prináša veľkú výhodu – slobodu. Sloboda dokáže byť riadna schíza.Viac
30.5.2023 - 13.6.2023 / DPOH
odporúčame!
výstava

Fórum dizajnu 2023. Humanita v dizajne.

24. ročník výstavy nábytkového a interiérového dizajnu. Ako dosiahnuť, aby bol svet okolo nás humánnejší? Je to možné aj dizajnom...Viac
18.5.2023 - 2.7.2023 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
koncert

Waterbased + Isama Zing

Skupina Waterbased prichádza do Novej Cvernovky pokrstiť svoj debutový album Silent Regions.Viac
So 10.6.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!