divadlo

Divadlo Rokoko: Molly Sweeney

Psychologická dráma vynikajúceho írskeho dramatika Briana Friela o slepote skutočnej i domnelej a skutočných zázrakoch života.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Ako dieťa oslepla. Vytvorila si svoj vlastný svet a dala svojmu životu zmysel. Jej manžel osud svojej ženy zdieľa. Miluje ju, ale nie je schopný uveriť tomu, že život bez očí môže byť plnohodnotný. Celé roky zasvätil pátraniu po nejakom zázračnom lieku, ktorý by dal jeho žene Molly zrak.

Liek nachádza v okamžiku, kedy už prestával dúfať. Aj lekár, ktorý je schopný „zázračnú“ operáciu uskutočniť,  prestal veriť sám sebe a svojim schopnostiam. Túžba dať zrak žene, ktorú obaja vnímajú ako výnimočnú bytosť ich spojí, zaktivizuje, prinúti všetkých troch ísť až na hranice svojich možností a preskúmať svoje vlastné medze.

Friel, vynikajúci írsky dramatik nekomponuje dejové hry, ale drámy s hlbokým psychologickým aspektom. Pomáha nám nahliadnuť do najhlbších kútov ľudského vedomia i podvedomia a vedie nás krok za krokom labyrintom duše svojich hrdinov. Pozýva nás na cestu, ktorá sa nakoniec ukazuje napínavejšou a vzrušujúcejšou než mnoho akčných drám.

Na začiatku sú traja ľudia, ktorí sa zdajú byť jasne definovaní. Na konci stojíme pred otázkou, kto z nich bol skutočne slepý? Netradičná forma hry kladie nesmierne nároky na všetkých troch predstaviteľov, ktorým avšak ponúka nevšedné herecké príležitosti.

Brian Friel: Molly Sweeney
Divadlo Rokoko

Réžia: Ondřej Zajíc
Účinkujú: Dana Batulková, Vasil Fridrich, Aleš Procházka

Vstupné: 12 a 8 €
(predaj v pokladni Teatro Wustenrot)

Predstavenie sa koná v rámci podujatia Dni Prahy v Bratislave.

Odporúčame

film

Hovory s TGM

Je to film o Masarykovi a Karlovi Čapkovi, dvoch mimoriadnych mužoch, najlepších z tých, akí kedy v Československu žili.Viac
St 29.7.2020 / Historická radnica Modra
odporúčame!
divadlo

Starí majstri

So 22.8.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
film

8 ½

8 ½ (8 ½), Taliansko / Francúzsko, 1963, 128 min. Druhý Felliniho majstrštyk zo začiatku 60. rokov 20. storočia. Réžia: Federico...Viac
St 22.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Vinicio Berti

Vinicio Berti bol jedným z hlavných talianskych predstaviteľov abstraktného umenia. Začiatky jeho umeleckej tvorby spadajú do 40-...Viac
1.7.2020 - 13.9.2020 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!