divadlo

Divadlo Rokoko: Molly Sweeney

Psychologická dráma vynikajúceho írskeho dramatika Briana Friela o slepote skutočnej i domnelej a skutočných zázrakoch života.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Ako dieťa oslepla. Vytvorila si svoj vlastný svet a dala svojmu životu zmysel. Jej manžel osud svojej ženy zdieľa. Miluje ju, ale nie je schopný uveriť tomu, že život bez očí môže byť plnohodnotný. Celé roky zasvätil pátraniu po nejakom zázračnom lieku, ktorý by dal jeho žene Molly zrak.

Liek nachádza v okamžiku, kedy už prestával dúfať. Aj lekár, ktorý je schopný „zázračnú“ operáciu uskutočniť,  prestal veriť sám sebe a svojim schopnostiam. Túžba dať zrak žene, ktorú obaja vnímajú ako výnimočnú bytosť ich spojí, zaktivizuje, prinúti všetkých troch ísť až na hranice svojich možností a preskúmať svoje vlastné medze.

Friel, vynikajúci írsky dramatik nekomponuje dejové hry, ale drámy s hlbokým psychologickým aspektom. Pomáha nám nahliadnuť do najhlbších kútov ľudského vedomia i podvedomia a vedie nás krok za krokom labyrintom duše svojich hrdinov. Pozýva nás na cestu, ktorá sa nakoniec ukazuje napínavejšou a vzrušujúcejšou než mnoho akčných drám.

Na začiatku sú traja ľudia, ktorí sa zdajú byť jasne definovaní. Na konci stojíme pred otázkou, kto z nich bol skutočne slepý? Netradičná forma hry kladie nesmierne nároky na všetkých troch predstaviteľov, ktorým avšak ponúka nevšedné herecké príležitosti.

Brian Friel: Molly Sweeney
Divadlo Rokoko

Réžia: Ondřej Zajíc
Účinkujú: Dana Batulková, Vasil Fridrich, Aleš Procházka

Vstupné: 12 a 8 €
(predaj v pokladni Teatro Wustenrot)

Predstavenie sa koná v rámci podujatia Dni Prahy v Bratislave.

Odporúčame

film

Na konci sveta

Život chovateľa oviec obráti naruby príchod rumunského migranta.Viac
20.7.2019 - 30.7.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Rozlomená doba 1908 - 1928 - Avantgarda v Strednej Európe

28.6.2019 - 27.10.2019 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
iná akcia

Modranské vinobranie 2019

Tradičné každoročné modranské vinobranie sa tento rok bude konať v dňoch od 27.-29. septembra.Viac
27.9.2019 - 29.9.2019 / Modra
odporúčame!
film

Posledné večery na Zemi

Hypnotický romantizujúci neonoir najtalentovanejšieho súčasného čínskeho filmára Gana Biho je magickou meditáciou o priestore a...Viac
Letné Film Europe kino v Berlinke SNG / Kino Film Europe / Kino Lumière
odporúčame!