divadlo

Bratři Karamazovi - vypredané

Pri príležitosti 15. výročia Divadla Aréna pod vedením Juraja Kukuru a osláv jeho životného jubilea uvádza divadlo inscenáciu pražského Činoherného klubu Bratři Karamazovi.

Táto akcia sa konala v minulosti

"Bratři Karamazovi, v réžii Martina Čičváka, mali premiéru vo februári 2015 v pražskom Činohernom klube. Hlavnú úlohu Fjodora Karamazova stvárnil Juraj Kukura, ktorý za svoj herecký výkon získal prestížnu cenu Divadelních novin za najlepší herecký výkon sezóny 2014/15, nomináciu na výročnú Cenu Thálie českej Hereckej asociácie a na Cenu divadelnej kritiky 2015, udeľovanej renomovaným českým časopisom Svět a divadlo.

Neukojiteľná vášeň a túžba tu má všetky podoby erotizmu. Niekto túži po túžbe, ktorá mu je odoprená, niekto miluje chlipne sliznicou, niekto rytiersky srdcom, aj peniaze sú tu len mocným prostriedkom k dosiahnutiu nedosiahnuteľného harmonického vzťahu medzi jednou ženou a jedným mužom. Dráma je na rozdiel od románu zložená z dialógov. Dialóg drámy odhaľuje nedorozumenie, konflikt, napätý vzťah medzi postavami. 

V prípade (dramatizácie) Karamazovcov, v priestore medzi riadkami aj akési extatické ale častejšie temné agonické tušenie, že babylonské zmätenie jazykov bolo zaslúženým trestom vymeraným ľuďom už od začiatku za zamýšľanú pyšnú otcovraždu. Tušenie, že si ľudia môžu byť na okamih blízki, ale napokon budú navždy osamelí. Tušenie, že blízki si môžu byť jedine v spoločnej otcovražde, v sprisahaneckom odvrátení sa od Boha, alebo v krátkych momentoch zdieľania lásky, pri ktorých je už vždy prítomný mlčiaci Boh aj tieň otca."

- z bulletinu k inscenácii

F.M. Dostojevskij: Bratři Karamazovi
Réžia:
Martin Čičvák
Dramatizácia: Zuzana Šajgalíková / Martin Čičvák / Evald Schorm
Účinkujú: Juraj Kukura, Martin Finger, Igor Orozovič / Michal Čapka, Honza Hájek, Matěj Dadák, Gabriela Míčová, Natália Puklušová, Ivana Uhlířová

Dĺžka predstavenia: 3 hod. 0 min. (15 min. prestávka)

Vstupné: 15 €

Odporúčame

koncert

Na srdci mi hraj!

Koncertná verzia hudobno - divadelného predstavenia, ktoré videlo už viac ako 30 000 divákov. Inšpiráciou tohto koncertu bolo...Viac
Pi 9.8.2024 / Amfiteáter Trnava, Halenárska 20.
odporúčame!
party

Hodinový set: Krisie Kardio

Pi 16.8.2024 / Dom U Dobrého pastiera - Expozícia hodín
odporúčame!
iná akcia

Komentované prehliadky budovy YMCA

Št 15.8.2024 / YMCA
odporúčame!
film

Čarodejník Kajtek

Strhujúci príbeh o čarovnom svete detskej fantázie, dospievaní a snahe o zdokonalenie sveta.Viac
Kino Kultúrka Stupava / SĽUK / Kino Lumière
odporúčame!