divadlo

Bratislava v pohybe: Antiwords

Spitfire Company (Česká republika): Antiwords. Čo sa stane keď sa slová hry Václava Havla preložia do slov fyzického a výtvarného divadla?

Táto akcia sa konala v minulosti

Spitfire Company sa nenechala zviazať slovami a reáliami Havlovho absurdného dialógu. Zaujala ich bezvýchodisková situácia, v ktorej sa obe postavy jeho hry Audience nachádzajú a našli v nej veľa súvislostí s črtami a povahou českej spoločnosti. Za slovami objavili existenciálnu úzkosť sublimovanú do rituálov pivnej kultúry. Výkony protagonistiek budia u divákov smiech aj hrôzu.

Tému Havlovej hry vystihujú možno naliehavejšie než by to dokázali klasické herecké výkony. V hlavných úlohách sú spolu s aktérkami inscenácie i veľké hlavy od sochárky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar špeciálne komponovaná pre túto inscenáciu.

  • Koncept: Miřenka Čechová, Petr Boháč
  • Réžia: Petr Boháč
  • Účinkujú: Jindřiška Křivánková, Soňa Ferienčíková
  • Hudba: Sivan Eldar, Karel Gott
  • Svetelný dizajn: Martin Špetlík
  • Masky: Paulina Skavova
  • Výkonná produkcia: Tereza Havlíčková

Produkcia: Spitfire Company & Palác Akropolis

Vstupné: 8 € / 4 €

Pozrite si kompletný program festivalu Bratislava v pohybe 2014

Odporúčame

výstava

Rodinné skutočnosti. Obraz života bratislavských rodín

24.10.2025 - 31.8.2026 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!
party

Drum & Bass Circus with Tanukichi (JP)

Pi 8.5.2026 / WAX2
odporúčame!
film

Fest Anča 2025: Najlepšie animované filmy pre deti

Kino Fest Anča predstavuje kolekciu najlepších súčasných krátkych filmov pre deti, ktoré nikde inde neuvidíte.Viac
26.4.2026 - 26.4.2026 / Mestská knižnica v Bratislave - Úsek literatúry pre deti a mládež
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

Alojz Klimo - Lolo

1.4.2026 - 14.6.2026 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!