divadlo

A je tu zas – Mestské divadlo Žilina

Drsná satira provokuje na prvý pohľad absurdným, no tematicky desivo reálnym príbehom, v ktorom ožíva Adolf Hitler.

Táto akcia sa konala v minulosti


 Takmer sedemdesiat rokov po svojom páde sa Adolf Hitler za záhadných okolností prebúdza v súčasnom Berlíne. Vojna skončila, jeho politická strana aj verní spolupracovníci sú preč. Napriek tejto nepriaznivej situácii je Adolf Hitler vo vynikajúcej kondícií, pripravený pokračovať v práci a urobiť z Nemecka opäť veľkú ríšu. Svet okolo neho sa radikálne zmenil. Až na jednu vec. V niektorých názoroch ostal prekvapivo radikálnym. Vďaka tomu si Hitlerove plamenné vyjadrenia a kontroverzné témy nájdu miesto v televízii a získavajú čoraz väčšie publikum.

Z Hitlera, ktorého pokročilé technológie spočiatku uvádzajú do rozpakov, sa postupne stáva superstar televíznych show a mediálna hviezda sociálnych sietí.  Producenti aj diváci ho považujú za vtipného imitátora a glosátora. Jeho mediálna sláva mu umožňuje povedať prakticky všetko. Hviezda televíznych show a sociálnych sietí však svoje vystúpenia nenápadne mení na nový politický program, ktorého tézy sa priveľmi podobajú myšlienkam súčasných rasistov, xenofóbov a neonacistov. Narastajúcemu počtu fanúšikov sa zdá, že za čias toho „skutočného“ Hitlera predsa nebolo všetko až tak zlé.

Vermesova drsná satira provokuje a obnažuje politické zlo ukryté za nezištnou maskou zábavy. Aj to, ako v súčasnej dobe dokážu totalitné strany manipulovať s verejnou mienkou. Ukazuje mediálnu moc a jej ambície, vtipne skúma vzťah spoločnosti k populizmu a nostalgii starých čias.

Sledujeme mediálny príbeh, aký sa deje aj na našich obrazovkách. Sme dostatočne obozretní?

Svetový bestseller nemeckého je divákom známy aj ako rovnomenná filmová komédia – Er ist wieder da (2015).

Timur Vermes: A je tu zas
Réžia
: Filip Nuckolls
Hrajú: Jaroslav Kysel, Ján Dobrík, Michal Koleják, Braňo Bačo a ďalší

Viac o programe Týždňa komédia

--------

Vstup: 8€

Odporúčame

festival

DAAD | Dni architektúry a dizajnu 2019

27.5.2019 - 2.6.2019 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Skunk Anansie

Na Slovensku vystúpi kultová britská kapela Skunk Anansie. V Bratislave odohrajú plnohodnotný koncert, na ktorom pri príležitosti...Viac
Št 1.8.2019 / Majestic music club
odporúčame!
film

Baba z ľadu

Po stretnutí s otužilcom Broňom začína ovdovená Hana pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa dosiaľ točil výhradne okolo...Viac
Pi 24.5.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
prednáška / diskusia

Mesto ako politikum: Prísľuby mestského života vo veku klimatického chaosu

Št 30.5.2019 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!