cestovanie

Svetom: Peru

Cestopisná prednáška.

 

22.05.2019, St
05.06.2019, St

22.5. Peru
Pútavé premietanie vám podrobne predstaví túto fascinujúcu krajinu, ktorú vo svete najviac preslávilo stratené mesto Inkov Machu Picchu. Dozviete sa však omnoho viac. Peru neponúka len pamiatky stratenej civilizácie Inkov, ale aj hlboké kaňony, majestátne Andy, rozbúrený Pacifik, zelenú Amazóniu a rôznorodú faunu. Vedeli ste napríklad, že tradičným jedlom Peru je pečené morské prasiatko?

Ak nie, príďte a dozviete sa omnoho viac.
Vstupné na mieste - 4 €

5.6. Japonsko- krajina vychádzajúceho slnka
Ako si predstavujete krajinu vychádzajúceho slnka? Ako krajinu ultramodernej techniky a architektúry, či ako krajinu so silnými tradíciami a historickými mestami?

V Japonsku si každý nájde to svoje a preto sa sem cestovatelia radi vracajú. Japonsko ich neprestáva fascinovať svojou jedinečnosťou. Na našom premietaní si prejdeme nielen známe mestá, ale aj stredoveké mestečká, dedinky, skúsime japonský kúpeľ onsen, nakukneme do tradičných záhrad a povieme si niečo o miestnej kuchyni. Počas 90 minút si povieme aj to, ako komfortne precestovať krajinu za rozumný peniaz. Veď vedeli ste, že Japonsko nie je vôbec drahé?