iná akcia
burza / blšák

Bagbet Swap v Kácečku

SWAPovanie iste už mnohí poznáte a milujete. Je to ideálna príležitosť na obnovu vášho šatníka. Prineste oblečenie, ktoré sa vo vašom šatníku neujalo alebo naopak ujalo ale momentálne vás už neinšpiruje. Zo SWAPu si budete môcť odniesť čokoľvek, čo sa vám zapáči. ⁠

Táto akcia sa konala v minulosti

Priniesť môžete dámske, pánske a detské oblečenie, topánky a doplnky, maximálne však 2 tašky.

Kam putuje nevySWAPované oblečenie?

Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje do triediacej spoločnosti Ekocharita Slovensko, ktorá oblečenie pretriedi a odovzdá do komunitných centier, recyklačným spoločnostiam a zbytok putuje do secondhandov, kde sa oblečenie dostáva opäť medzi spotrebiteľov.

Podmienky Swapu:

Aké oblečenie môžem priniesť na swap?

Na SWAP môžete priniesť pekné, čisté a nepoškodené oblečenie. Také, ktoré by ste dali svojej kamarátke, kamarátovi.

Môžem priniesť aj špinavé a poškodené oblečenie?

Špinavé a poškodené oblečenie môžete pokojne hodiť do kontajnerov na textil (Humana, Ekocharita Slovensko), ktoré sú umiestnené na mnohých miestach v Bratislave. Tieto spoločnosti dokážu oblečenie správnym spôsobom vytriediť a najrýchlejšie poškodené a špinané oblečenie odovzdať zazmlúvnenému recyklátorovi. Následne sa z tohto textilu vyrábajú izolácie do budov, či áut. Viac o tom, kam putuje oblečenie zo zberných kontajnerov sa môžete dočítať na stránkach spoločností.

Je možné na swap priniesť oblečenie bez zaplatenia vstupného, ak si nič nechcem naspäť odniesť domov?

Na SWAP nie je možné oblečenie len priniesť bez zaplatenia vstupného. Ak máte doma oblečenie, ktoré Vám už neslúži a chcete sa ho zbaviť zadarmo, môžete využiť zberné kontajnery na textil. Opotrebované oblečenie z nich sa po vytriedení odovzdáva recyklačným spoločnostiam.

Môžem na swape svoje oblečenie aj predávať?

SWAP je platforma, kde sa oblečenie vymieňa. Nie je možné na SWAPe oblečenie predávať.

Vstupné: deti do 7 rokov - zdarma / deti od 8 do 12 rokov - 5€ / dospelý - 10€

*Počet vstupeniek je limitovaný. Rezervujte si ich online, alebo priamo na mieste v deň konania podujatia.

Pridaj sa k nám a zaži niečo nové.
Hľadáme dobrovoľníkov na podujatie BAGBET SWAP v Kácečku. Ak ťa zaujíma ekológia a zodpovedná spotreba. A chceš si SWAP užiť z druhej strany, prihlás sa vo formulári.