Xindl X vyráža na prvé samostatné slovenské turné

Populárny český pesničkár Xindl X v posledných piatich rokoch absolvoval cez 500 koncertov, ale na Slovensku sme ho mohli vidieť len zriedka. Xindl X to ale hodlá zmeniť a v marci vyrazí na turné po Slovensku.

blog

Pesničkár Xindl X patrí v Čechách medzi najpopulárnejších a najhranejších interpretov. Jeho klipy na internete dosahujú rekordnú sledovanosť. Bol šesťkrát nominovaný na cenu hudobnej akadémie Anděl a doma má sošku za skokana roka v ankete Český slavík.

Okrem vlastných piesní je autorom piesní aj pre iných interpretov. Napríklad, zložil hudby k aktuálnemu singlu Richarda Mullera „Klid, mír a pokora“.

Na Slovensku sa snaží každoročne objaviť na jednom alebo dvoch festivaloch. V minulosti predskakoval na niektorých koncertoch divadelného turné IMT Smile, ale až tento rok sa po prvýkrát vydáva na samostatné slovenské turné.

„Jsem rád, že si na Slovensku konečne zahraju víc než v minulosti. Z koncertů, co jsem zde odehrál, jsem došel přesvědčení, že slovenské publikum je daleko spontánnejší než publikum u nás v Čechách, takže je radost zde hrát. Myslel jsem si, že mě na Slovensku skoro nikdo nezná. Ale když jsme loni hráli v Prešově na Dobrém festivalu, zaskočilo mne, jak velké množství lidí si s námi zpívalo naše texty. Tehdy se zrodila myšlenka na samostatné slovenské turné.“ Prezradil Xindl X.

Na turné s názvom Turné s kytarou a láskou, Xindl predstaví v akustickej podobe piesne zo svojho aktuálneho albumu Láska a ponúkne aj prierez svojou staršou tvorbu.

„S kytaristou Marinem Volákem máme nacvičenou většinu písní z nové desky i dost skladeb z obou desek předchozích. Kromě toho budu hrát některé písně jen sám s kytarou. Tam tomu nechám úplně volný průběh. Budu hrát, co mě zrovna napadne, nebo to, co si publikum vyžádá. A určitě dojde i na zbrusu nové skladby, které zatím nikde nevyšly.“ Dodal Xind X.

Xindla X na „Turné s kytarou a lá$kou“ uvidíte:

  • 14.3. Nitra – Valašský šenk

  • 15.3. Trenčín – Piano Club
  • 16.3. Skalica – Orlovňa
  • 21.3. Bratislava – KC Dunaj
  • 22.3. Nové Mesto nad Váhom – Blue Note
  • 23.3. Brezno – Klub Bombura
  • 29.3. Prievidza – Element Music Club

30.3. Žilina – Smerr Music Club